Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Plaga s ombudsmankou dořeší kritiku průběhu maturit

Plaga s ombudsmankou dořeší kritiku průběhu maturit

Plaga s ombudsmankou dořeší kritiku průběhu maturit

18.7.2018 12:08, Zdroj: ČTK

Praha - Do půlky října předloží ministr školství Robet Plaga (za ANO) vládě zprávu ke stížnostem ombudsmanky Anna Šabatové k průběhu státních maturit. Plaga dnes na tiskové konferenci po jednání vlády řekl, že dokument ombudsmanky se váže na maturity v roce 2016 a většinu změn, která Šabatová navrhovala, už zavedli jeho předchůdci.

Přezkum maturit podle ombudsmanky ukázal, že praxe ministerstva školství byla v některých aspektech nezákonná, řekl novinářům Plaga. "Šlo o šetření z roku 2016. Ze sedmi požadovaných opatření již pět z nich ministerstvo kroky mých předchůdců realizuje," dodal ministr.

Kritika v analýze ombudsmanky se týkala například toho, že při prověřování stížností na průběh zkoušky se ministerstvo sice zeptá organizátorů, zda bylo vše v pořádku, neopatřuje si ale vyjádření přítomných maturantů. Vychází tak pouze z výpovědí lidí, kteří se sami mohli nebo měli pochybení dopustit. Ministerstvo podle Šabatové maturantům také neposkytuje všechny materiály, z nichž při svém rozhodování vychází.

Zatím nevypořádanými připomínkami jsou podle Plagy otázka nahlížení do plné dokumentace ze strany studentů a personální obsazení ministerstva při administraci maturit. Plaga se chce se Šabatovou sejít a seznámit jí s postupem ministerstva. Do 15. října chce pak vládě předložit dokument, v němž společně s ombudsmankou podají zprávu o tom, jak se s nedostatky v maturitách ministerstvo vypořádá.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.0 + 39.1) *

Zpět na přehled