Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Picek zhodnotí své působení v čele ministerstva obrany

Picek zhodnotí své působení v čele ministerstva obrany

Picek zhodnotí své působení v čele ministerstva obrany

23.1.2014 07:18, Zdroj: ČTK

Praha - Končící ministr obrany Vlastimil Picek dnes zhodnotí své působení v čele resortu. Když vedl obranu, vláda schválila prodej nepotřebných letadel L-159 nebo záměr v budoucnu obnovit vrtulníkové letectvo. Kabinet v demisi také odsouhlasil plán ministerstva vyhlásit půlmiliardový tendr na ostrahu muničních skladů. Picka v čele resortu nahradí bývalý diplomat Martin Stropnický (ANO).

Již na nové vládě bude dotažení jednání o dalším pronájmu švédských nadzvukových stíhaček Gripen. Picek se švédskou stranou vyjednával nejprve z pozice náměstka ministra Alexandra Vondry. Později v čele ministerstva připravoval komplexní dodatek smlouvy, kterým se pronájem prodlouží na další roky.

Picek je bývalým náčelníkem generálního štábu. V čele obrany stanul nejprve ve vládě premiéra Petra Nečase (ODS) poté, co v resortu skončila "několikadenní" ministryně Karolína Peake (LIDEM). Nestraník Picek pokračoval ve vedení i po pádu Nečasova kabinetu, když se stal členem úřednické vlády premiéra Jiřího Rusnoka.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.7 + 17.0) *

Zpět na přehled