Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Picek postaví členy rozvědky mimo službu, až získá informace

Picek postaví členy rozvědky mimo službu, až získá informace

Picek postaví členy rozvědky mimo službu, až získá informace

14.6.2013 18:26, Zdroj: ČTK

Praha - Ministr obrany Vlastimil Picek chce od policie informace o zadržení členů Vojenského zpravodajství v souvislosti se čtvrtečním zásahem na úřadu vlády a ve vysokých patrech české politiky. Teprve poté může případně rozhodnout o postavení členů rozvědky mimo službu. Picek informaci sdělil ČTK v tiskové zprávě.

"Ve věci podezření dvou příslušníků Vojenského zpravodajství ze spáchání trestné činnosti jsem dosud neobdržel žádnou oficiální informaci. Jediný dokument, se kterým jsem do této chvíle byl seznámen, byl včerejší příkaz k prohlídce prostor Vojenského zpravodajství," uvedl v textu Picek.

"Očekávám, že mne orgány činné v trestním řízení budou co nejdříve informovat, protože zásah do činnosti této služby je velice citlivá záležitost nejen pro Českou republiku, ale i pro zahraniční partnery," dodal ministr obrany.

Picek se ve čtvrtek sešel s téměř dvěma desítkami vedoucích pracovníků Vojenského zpravodajství. Poznamenal, že by ho šokovalo, pokud se potvrdí informace o údajné nezákonné činnosti současného šéfa rozvědky Milana Kovandy. "Milan Kovanda se osvědčil v řadě vedoucích pozic - jako velitel doma i při nelehkých zahraničních nasazeních," uvedl Picek.

Policie ve čtvrtek nad ránem zasáhla na úřadu vlády i na ministerstvu obrany. Zadržela mimo jiné šéfku kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Janu Nagyovou, bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka i současného ředitele stejné složky Kovandu. Podle dnešních informací Nagyová v rozporu se zákony pověřila Vojenské zpravodajství, aby sledovalo Nečasovu manželku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (17.5 + 20.8) *

Zpět na přehled