Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pelhřimovská radnice chybovala v tendru na rekonstrukci ČOV

Pelhřimovská radnice chybovala v tendru na rekonstrukci ČOV

Pelhřimovská radnice chybovala v tendru na rekonstrukci ČOV

15.4.2013 12:55, Zdroj: ČTK

Brno - Pelhřimovská radnice chybovala v tendru na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Potvrdil to aktuálně svým rozhodnutím předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj. Jeho rozhodnutí je pravomocné, zjistila ČTK z webu úřadu.

Zakázku, která je nejvýznamnější investici města v posledních letech, vypsala pelhřimovská radnice už před dvěma lety. Jako nejvýhodnější vybrala nabídku sdružení firem Porr a.s., Vodohospodářské stavby, společnost s ručením omezeným a KRÁLOVOPOLSKÁ RIA. Podle ÚOHS ale sdružení nesplnilo kvalifikaci a mělo být z tendru vyřazeno. Na tendr si u ÚOHS stěžovalo sdružení firem Metrostav, VHZ-DIS, AGOS stavební a HABAU CZ.

"Firmy nepředložily seznam stavebních prací tak, jak zadavatel požadoval v zadávací dokumentaci," uvedl v rozhodnutí Rafaj. ÚOHS proto zrušil posouzení kvalifikace uchazečů. Pelhřimovská radnice musí zaplatit i náklady řízení u ÚOHS 30 tisíc korun.

Několikrát odložená rekonstrukce čistírny odpadních vod patří k nejvýznamnějším investicím pelhřimovské radnice v posledních letech. Stavba rozložená do etap má celkový rozpočet kolem 330 milionů korun. Je vázána na dotace, pokud je radnice nedostane, z vlastních peněz udělá pouze rekonstrukci technologické části za 54 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.6 + 10.1) *

Zpět na přehled