Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pecina podle Rusnoka ve věci šéfa policie postupuje dle zákona

Pecina podle Rusnoka ve věci šéfa policie postupuje dle zákona

Pecina podle Rusnoka ve věci šéfa policie postupuje dle zákona

4.12.2013 18:55, Zdroj: ČTK

Praha - Ministr vnitra Martin Pecina ve věci policejního prezidenta postupuje zcela v souladu se zákonem. Na dnešní tiskové konferenci to řekl předseda vlády v demisi Jiří Rusnok, podle něhož šéf resortu jen řeší následky dřívějšího konání. Údajným tlakem Peciny na policejního prezidenta Martina Červíčka se Rusnok zabývat nechce.

"Podle mého názoru a podle mých informací, tak jak jsem schopen to posoudit, pan ministr postupuje zcela v souladu s tím, co mu zákony a další předpisy nařizují, takže tam neshledávám žádný politický problém," řekl ministerský předseda.

Pecina v úterý rozhodl o návratu bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho, jehož trestní stíhání pravomocně zastavil soud, do služebního poměru. Policie má tak nyní zdvojené vedení, protože ve funkci zůstává i Červíček. Ten v úterý řekl, že po něm Pecina chtěl odvolání několika vysoce postavených policejních činitelů. Pecina připustil, že u většiny těchto funkcionářů výtky měl.

"Já nemám nejmenší pochybnost v to, co řekl pan místopředseda vlády a ministr vnitra, to znamená, že spolu asi hovořili o různých problémech. V tak velké instituci, jako je policie, to se jistě odehrává dennodenně," řekl dnes Rusnok, podle něhož věc nemá vůbec spojitost s problematikou dvojice policejních prezidentů. Nemá prý potřebu záležitost dále zkoumat.

Premiér také reagoval na kritiku předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, podle něhož by vláda v demisi neměla rozhodovat o policejním prezidentovi. Rusnok uvedl, že to zní líbivě, ale ministr se musí řídit pravomocným rozsudkem a lhůtami. Výtku Sobotky proto nepovažuje za oprávněnou.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.7 + 15.7) *

Zpět na přehled