Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pecina dnes zahájil řízení, v němž přezkoumá jmenování Červíčka

Pecina dnes zahájil řízení, v němž přezkoumá jmenování Červíčka

Pecina dnes zahájil řízení, v němž přezkoumá jmenování Červíčka

9.12.2013 14:29, Zdroj: ČTK

Praha - Ministr vnitra v demisi Martin Pecina dnes zahájil řízení, ve kterém bude přezkoumávat ustanovení policejního prezidenta Martina Červíčka do funkce. ČTK to řekl mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák. Pecina již dříve avizoval, že chce řízení skončit v řádech týdnů. Ministr přezkum zahájil kvůli svému rozhodnutí o navrácení někdejšího šéfa policie Petra Lessyho do služebního poměru, v jehož důsledku panuje v čele policie dvojvládí.

"Dnešním dnem bylo zahájeno přezkumné řízení ve věci ustanovení Martina Červíčka na služební místo policejního prezidenta. Vzhledem k tomu, že je řízení ve věcech služebního poměru ze zákona neveřejné, nebudeme sdělovat žádné další informace," uvedl mluvčí.

Pecina minulý týden rozhodl o návratu Lessyho navzdory doporučení své poradní komise poté, co jeho stíhání kvůli údajné pomluvě a zneužití pravomoci zastavil soud. Ministr podle svého vyjádření očekával, že Červíček vzdá funkce dobrovolně. Ten to však rezolutně odmítl. Naopak naznačil, že ministr postupuje proti němu, protože odmítl jeho návrhy na personální změny v policii. Pecina chtěl podle Červíčka odvolat šéfy protikorupční policie a krajských ředitelství ve Zlínském, Olomouckém a Jihočeském kraji. To Pecina odmítá. Policii vede do skončení řízení Červíček.

K dvojvládí u policie se v minulých dnech vyjádřil i prezident Miloš Zeman. Měl by ho podle něj řešit až nový ministr vnitra.

Lessyho propustil ze služebního poměru loni v srpnu tehdejší ministr Jan Kubice poté, co policejního prezidenta obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů. Lessy údajně nechal uniknout do médií negativní informace o náměstkovi krajského policejního ředitelství ve Zlíně Jaroslavu Vaňkovi. Obvodní soud však následně Lessyho zprostil viny, odvolací pražský městský soud pak trestní řízení zcela zastavil s argumentem, že ve stejné věci již bylo rozhodnuto v kázeňském řízení.

Zasáhnout do kauzy však může ještě nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman s případným dovoláním.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.5 + 12.8) *

Zpět na přehled