Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Paroubek: ČSSD by měla kvůli Bártovi vyvolat hlasování o nedůvěře

Paroubek: ČSSD by měla kvůli Bártovi vyvolat hlasování o nedůvěře

Paroubek: ČSSD by měla kvůli Bártovi vyvolat hlasování o nedůvěře

24.1.2011 15:01, Zdroj: ČTK

Pokud ministr dopravy a bývalý majitel bezpečnostní agentury ABL Vít Bárta (VV) neodstoupí z vládní funkce, měla by sociální demokracie vyvolat hlasování o nedůvěře kabinetu. Uvedl to dnes poslanec a bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek v tiskové zprávě zaslané ČTK. Podle mluvčího ČSSD Martina Ayrera vedení strany nic takového neprojednalo ani nebude Paroubkův nápad komentovat. 
  

  Sociální demokraté už minulý týden vyzvali Bártu v souvislosti s kauzou údajného sledování politiků v Praze 11 agenturou ABL k odstoupení. Bárta to ale na sobotní tiskové konferenci odmítl. 
    

ODS chce, aby Bárta případ vysvětlil přímo premiérovi Petru Nečasovi (ODS). 
    

Informace o údajném sledování politiků z Prahy 11 včetně někdejší starostky Marty Šorfové (ODS) zveřejnila Mladá fronta Dnes (MfD) poprvé loni v září. Nedávno napsala, že získala dokumenty, které to potvrzují. Někdejší majitel ABL Bárta v sobotu informace popřel. Agentura podle něj žádné objednávky ke sledování politiků nepřijímala a nikoho nediskreditovala. Dokumenty jsou prý silně manipulovány. 
  

  Bártovo vystoupení nepřesvědčilo úřadujícího předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Ten v sobotu uvedl, že ministr informace o sledování politiků nevyvrátil. Znovu zopakoval, že by měl odstoupit. Paroubek uvedl, že Bárta v sobotu případ dostatečně nevysvětlil, jeho vyjádření prý nepřineslo žádné odpovědi, ale pouze výmluvy a další otázky. 
    

Paroubek v uplynulých dnech podal na Bártu tři trestní oznámení, dvě souvisí s firmou ABL. Série trestních oznámení přišla poté, co Bárta obvinil kontroverzního bývalého lídra ČSSD v severních Čechách a Paroubkova přítele Petra Bendu z toho, že řídí vedení Ředitelství silnic a dálnic Ústeckého kraje, které kryje nelegální počínání stavebních firem. 
   

 Naposledy vyvolala ČSSD hlasování o nedůvěře vládě v prosinci loňského roku kvůli kauze kolem Státního fondu životního prostředí (SFŽP). Vláda tehdy hlasování ustála. Hlasování o nedůvěře, které vyvolala ČSSD v březnu roku 2009, způsobilo pád vlády Mirka Topolánka (ODS).
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (10.5 + 36.8) *

Zpět na přehled