Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Parkoviště před ústeckou nemocnicí se rozšířilo o 25 míst

Parkoviště před ústeckou nemocnicí se rozšířilo o 25 míst

Parkoviště před ústeckou nemocnicí se rozšířilo o 25 míst

18.9.2017 14:55, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Parkoviště před ústeckou Masarykovou nemocnicí se rozšířilo o 25 míst. Vybudování plochy a úprava veřejného osvětlení stály 4,7 milionu korun včetně DPH. Další místa vzniknou před onkologickým centrem a Krajská zdravotní, která spravuje pět nemocnic v Ústeckém kraji, plánuje změny také před nemocnicí v Teplicích či Mostě. ČTK to řekl ředitel společnosti Petr Fiala.

Stavební práce před budovou protetického oddělení už skončily. Řidiči budou na místech moci parkovat v září, zaměstnancům a pacientům bude k dispozici 50 stání. Podle ředitele je to v daném místě maximálně možná kapacita.

Přímo před Masarykovou nemocnicí lze zdarma parkovat u lékárny, kde je 83 míst. Za nemocniční závorou je 200 parkovacích míst, kde je možné zdarma stát půl hodiny. Každá další započatá půlhodina je za deset korun, nejvyšší částka za parkovné může činit 300 korun. Invalidé a držitelé Janského plakety mají podle Fialy parkovné zdarma. Stejné podmínky platí na parkovišti u děčínské a chomutovské nemocnice.

Krajská zdravotní počítá ještě letos s rozšířením parkoviště v areálu ústeckého onkologického centra V Podhájí, kde vznikne 15 míst. Celková kapacita tohoto parkoviště potom bude 29 stání.

V Teplicích se parkoviště upravovalo loni, celková kapacita čítá 85 kolmých stání a 36 šikmých stání. "Ani současná kapacita nového parkoviště není dostatečná. K dalšímu rozšíření parkovacích kapacit o 89 míst dojde v souvislosti s výstavbou nových operačních sálů, kdy bude následně řešena nová dopravní koncepce celého areálu," uvedl Fiala. V Teplicích je parkování zatím bezplatné. V Mostě se parkovací systém řeší.

Akciová společnost plně vlastněná Ústeckým krajem má v plánu letos investovat do obnovy nemocnic a modernizace jejich vybavení 852 milionů korun. Jednou z největších akcí je výstavba pavilonu se čtyřmi operačními sály v Teplicích, cena z veřejné zakázky je 185 milionů korun. V ústecké nemocnici bude za 51 milionů korun opraven dětský pavilon, který se rozšíří o jedno podlaží. V Chomutově vznikne nový stravovací provoz zhruba za 60 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.2 + 29.3) *

Zpět na přehled