Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Park Šibeník v Mostě zatraktivní bludiště s vyhlídkou a hřištěm

Park Šibeník v Mostě zatraktivní bludiště s vyhlídkou a hřištěm

Park Šibeník v Mostě zatraktivní bludiště s vyhlídkou a hřištěm

29.8.2017 11:18, Zdroj: ČTK

Most - Park Šibeník v Mostě v příštím roce zatraktivní nové bludiště s vyhlídkovou věží a dětským hřištěm. Cílem je oživit tuto část města a přivést sem zejména rodiny s dětmi. Náklady na stavbu se odhadují na 25 milionů korun včetně DPH. ČTK to řekl mluvčí mostecké radnice Petr Baraňák.

Město nyní zveřejnilo studii, kterou zpracovala firma UniPark. Dřevěné bludiště, které připomíná velký lanový park, má být dominantním prvkem areálu. Ve třech výškových úrovních se budou proplétat dřevěné lávky mezi domečky. Vyhlídka bude čnít nad okolní stromy a chodníčky budou ze štěrku a dřeva.

Přes samotnou stavbou se musí vykácet náletové dřeviny. "Úplně nejdřív je nutné zajistit zpracování prováděcí projektové dokumentace se všemi náležitostmi projektu pro stavební povolení," uvedl mluvčí. Projektová dokumentace by mohla být hotova do konce listopadu. Následně se povede sloučené územní a stavební řízení, přičemž vydání společného územního rozhodnutí a stavebního povolení město očekává v březnu 2018.

Veřejná zakázka na stavbu bude zahájena podle mluvčího pravděpodobně v letošním říjnu. "Realizace proběhne v roce 2018 a bude ukončena v letních měsících," dodal Baraňák. Cena za dílo se může ještě na základě projektové dokumentace mírně změnit.

Radnice letos už investovala do osvětlení v lesoparku, aby tam zvýšila bezpečnost. V plánu má město ještě rekonstrukci centrálního parku s náklady okolo 30 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.6 + 6.8) *

Zpět na přehled