Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pardubický kraj vypíše novou soutěž na stavbu psychiatrie

Pardubický kraj vypíše novou soutěž na stavbu psychiatrie

Pardubický kraj vypíše novou soutěž na stavbu psychiatrie

15.1.2019 10:21, Zdroj: ČTK

Pardubice - Vedení Pardubického kraje schválilo zahájení nového výběrového řízení na stavitele psychiatrického pavilonu v Pardubické nemocnici. Hejtmanství původní tendr vypsaný společností Nemocnice Pardubického kraje (NPK) vloni v srpnu zrušilo. Rozhodlo se tak mimo jiné kvůli podezření, že existovala zakázaná dohoda účastníků soutěže. Novou soutěž organizuje kraj jako vlastník nemocnic, kritéria budou mírnější, uvedl v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství Dominik Barták.

"Nyní jsme snížili nároky na předchozí reference v oblasti zdravotnictví, protože stavba psychiatrie není z hlediska náročnosti centrálním příjmem. Věřím, že se nám tímto krokem podaří zvýšit konkurenci mezi potenciálními dodavateli," uvedl hejtman Martin Netolický (ČSSD). Kraj bude přihlížet také k nabídnuté délce trvání stavby, což se mu osvědčilo i u jiných soutěží.

Hejtmanství i společnost NPK podaly trestní oznámení na neznámého pachatele s podezřením na pletichy při veřejné soutěži. V současnosti věc vyšetřuje Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ).

Soutěž byla zrušena i kvůli překročení původní předpokládané ceny, která činila 223,5 milionu korun, nejnižší podaná nabídka byla 257,5 milionu korun. Rozhodnutí kraje zrušit tendr schválil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Na výstavbu pavilonu získal kraj 220 milionů korun z evropských fondů. Vybuduje za ně novostavbu objektu oddělení psychiatrie a klinické psychologie včetně napojení na rozvody v areálu, stavebníci provedou úpravy komunikací, přeložky inženýrských sítí, demolici části zpevněných ploch a opraví oplocení v západní části areálu nemocnice.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.4 + 49.4) *

Zpět na přehled