Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pardubický kraj propojí nemocnice informačním systémem

Pardubický kraj propojí nemocnice informačním systémem

Pardubický kraj propojí nemocnice informačním systémem

20.11.2018 11:10, Zdroj: ČTK

Pardubice - Pardubický kraj připravuje nový informační systém, který propojí jeho zdravotnická zařízení, takzvaný eHealth. Radní vybrali dodavatele hardwaru i softwaru ve veřejné zakázce na sdílení zdravotnické dokumentace mezi poskytovateli zdravotnických služeb, následovat by měly další dva projekty. K financování hejtmanství využije evropských dotací z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

"Máme pod sebou 11 zdravotnických organizací a snažíme se je propojovat a přimět ke spolupráci, aby se využilo jejich synergie a informací," řekl ČTK krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr (ODS). Systém umožní sdílení informací a obrazových zdravotnických dat, lékař z jedné nemocnice se například bude moci podívat na zdravotní dokumentaci pacienta, který byl ošetřen v jiné nemocnici.

Zadávací řízení na zakázku za více než 13 milionů korun včetně DPH nebylo bez problémů. Jeden ze zájemců, který vlastní nabídku nepodal, protestoval proti zadávacím podmínkám a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže(ÚOHS) mu vyhověl. Kraj proto znovu rozhodl o odmítnutí námitek stěžovatele poučen řízením před antimonopolním úřadem, další námitky již nepřišly.

Kromě pěti nemocnic Pardubického kraje budou systém eHealth využívat i odborné léčebné ústavy, léčebny dlouhodobě nemocných, další zdravotnická zařízení a záchranná služba. Hejtmanství připravuje ještě další obdobné projekty, celkem by mohly stát asi 45 milionů korun.

Ještě nákladnější by měl být IT projekt pro společnost Nemocnice Pardubického kraje. Měl by vyjít na 90 až 100 milionů korun, krajská firma na něj chce získat evropskou dotaci.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.5 + 18.8) *

Zpět na přehled