Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pardubický kraj může vypsat nový tendr na pavilon psychiatrie

Pardubický kraj může vypsat nový tendr na pavilon psychiatrie

Pardubický kraj může vypsat nový tendr na pavilon psychiatrie

20.12.2018 14:18, Zdroj: ČTK

Pardubice - Pardubický kraj může vypsat novou soutěž na stavbu psychiatrického pavilonu v Pardubické nemocnici. Vítěz původního tendru neuspěl s odvoláním proti zrušení soutěže. Novinářům to dnes řekl hejtman Martin Netolický (ČSSD). První výběrové řízení na pavilon bylo v srpnu zrušeno mimo jiné kvůli podezření, že existovala zakázaná dohoda účastníků soutěže.

Proti zrušení předchozího výběrového řízení se vítěz odvolal k antimonopolnímu úřadu. Podle hejtmana to však učinil v poslední možný den a námitka neměla všechny náležitosti. Stěžovatel je tak už neměl šanci doplnit, protože skončila lhůta. "Úřad pro ochranu hospodářské soutěže stížnost odmítl. Byl podán rozklad, který prvoinstanční rozhodnutí potvrdil. Pro nás to znamená, že Pardubický kraj může znovu zahájit soutěž," řekl hejtman.

Hejtmanství v novém tendru zmírní podmínky výběru dodavatele stavby. V původní soutěži museli žadatelé doložit, že mají zkušenosti se stavbou zdravotnického zařízení. Psychiatrie je ale jen jednopodlažní stavba, která nedisponuje náročnými technologiemi. Podle hejtmana je proto zmíněná podmínka zbytečná. Stejně jako například u dopravních staveb, bude také kromě nabídnuté ceny hodnotícím kritériem s pětinovou váhou doba stavby. "Pokusíme se také soutěžit na čas, tato podmínka nám přináší spíš pozitiva," uvedl Netolický.

Hejtman 17. srpna oznámil, že předem dostal informaci, jaká bude nejnižší nabídková cena v původní soutěži a kdo ji předloží. Cena zakázky činila 223,5 milionu korun a nejnižší podaná nabídka byla 257,5 milionu. Vysoká cena vítězné nabídky v předchozím tendru byla i jedním z formálních důvodů zrušení této soutěže.

Hejtmanství i společnost Nemocnice Pardubického kraje kvůli tendru na pavilon psychiatrie před časem podaly trestní oznámení na neznámého pachatele s podezřením na pletichy při veřejné soutěži. Případ vyšetřuje Národní centrála proti organizovanému zločinu. "Trestní řízení v této věci probíhá. Čekáme na výsledky vyšetřování," uvedl hejtman.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.4 + 45.3) *

Zpět na přehled