Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pardubická nemocnice bude mít novou budovu pro tomografii

Pardubická nemocnice bude mít novou budovu pro tomografii

Pardubická nemocnice bude mít novou budovu pro tomografii

6.5.2019 11:49, Zdroj: ČTK

Pardubice - Pardubický kraj připravuje přístavbu budovy v Pardubické nemocnici pro pracoviště pozitronové emisní tomografie (PET) a počítačové tomografie (CT). Náklady na vybudování pracoviště se předběžně odhadují na 47 milionů korun. Krajští radní již schválili výběr dodavatele veřejné zakázky, uvedl dnes v tiskové zprávě Tomáš Drechsler z kanceláře hejtmana.

Přístavba naváže na objekt radiodiagnostického oddělení. V nových prostorách bude kromě odborných moderních vyšetřoven veškeré zázemí pro pacienty a zdravotnický personál. "Stavba by měla být zahájena v druhé polovině letošního roku," uvedl náměstek hejtmana Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj).

Pozitronovou emisní tomografii a počítačovou tomografii lékaři využívají pro diagnostiku a určení průběhu a stádia nemocí. Kombinací těchto dvou vyšetření mohou mnohem přesněji stanovit a hodnotit onemocnění. Podle krajského radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra (ODS) získala nemocnice kladné stanovisko ministerstva zdravotnictví k pořízení hybridního skeneru PET/CT. Pracoviště bude součástí Centra vysoce specializované onkologické péče.

V Pardubické nemocnici hejtmanství plánuje i další nákladné stavby. V létě by měla začít výstavba psychiatrického pavilonu za 318 milionů. Ještě dražší bude připravovaný centrální urgentní příjem. Sedmipodlažní objekt soustředí chirurgickou, interní a neurologickou akutní péči. Dosud záchranná služba vozí pacienty na 11 příjmových míst. V budově by také měla vzniknout nová centrální sterilizace, jedenáct operačních sálů, oddělení ARO, JIP a standardní oddělení chirurgických oborů. Pavilon má být hotov nejspíše v roce 2022, náklady se odhadují na miliardu korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.0 + 12.7) *

Zpět na přehled