Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 25. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pardubická hledá úspory na hovorném, vypíše jeden tendr

Pardubická hledá úspory na hovorném, vypíše jeden tendr

Pardubická hledá úspory na hovorném, vypíše jeden tendr

21.7.2010 16:08, Zdroj: ČTK

Pardubický magistrát hledá úspory na hovorném. Pro příští rok vypíše výběrové řízení pro všechny příspěvkové organizace najednou. Na pevných linkách by mohl ušetřit 20 procent, na volání z mobilního telefonu až 80 procent. Novinářům to dnes řekl tajemník Martin Růžička.

 Dosud radnice a její organizace využívaly služeb různých operátorů. "Dosud si ředitelé příspěvkových organizací sjednávali služby sami. Myslíme si, že když dáme všechny organizace dohromady, budeme pro mobilní operátory hodně zajímaví," řekl Růžička.

Mezi příspěvkové organizace patří mateřské a základní školy, Kulturní centrum, Východočeské divadlo nebo Komorní filharmonie Pardubice. Úředníci magistrátu si už nyní mezi sebou volají na mobilní telefon zadarmo, podle Růžičky by se podmínky mohly od příštího roku ještě zlepšit.

Šetřit hodlá radnice i na elektrické energii. Zúčastní se elektronické aukce, vybere dodavatele, který nabídne nejlepší podmínky. Centrálně nakoupí energii rovněž pro všechny organizace zřizované radnicí.

"Je to v podobném trendu jako úspory na hovorném. Stejně jako Pardubický kraj chceme sloučit všechna odběrná místa do jednoho, a tím zlevnit cenu elektrické energie," řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.5 + 41.4) *

Zpět na přehled