Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 25. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pardubicím se zpožďuje uskutečnění dotovaného plánu rozvoje města

Pardubicím se zpožďuje uskutečnění dotovaného plánu rozvoje města

Pardubicím se zpožďuje uskutečnění dotovaného plánu rozvoje města

2.6.2010 15:57, Zdroj: ČTK

Pardubičtí zastupitelé dnes oficiálně vyřadili projekt na rekonstrukci plaveckého areálu v Pardubicích z Integrovaného plánu rozvoje města - Přitažlivé město. Radnice tak nemůže na opravy čerpat dotaci 147 milionů korun od Evropské unie, kterou už měla přislíbenou. Kvůli sporu o platnost výběrového řízení, jenž skončil u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, nemohly dodržet harmonogram pro získání dotace. Integrovaný plán dnes byl také aktualizován, neboť některé projekty se opožďují, a může být doplněn o jiné.

Pardubice připravily balíček projektů nazvaný Integrovaný plán rozvoje města, na který mají od EU získat celkem 421 milionů korun. Rekonstrukce Tyršových sadů nebo sportovní areál Dašická se opožďují, proto zastupitelé schválili, že peníze mohou putovat i na projekty sokolů a handicapovaných. "Do 30. června jsme měli vyčerpat 54 milionů korun, což se nestalo, reálně se proinvestovalo asi 26 milionů. Předložíme proto žádost o převod peněz do dalších let," řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Zároveň zdůraznila, že ve výběrových řízeních se dosahují nižší než projektované ceny, proto zřejmě zbudou peníze i na další záměry.

Pardubice vypsaly další veřejnou výzvu k předkládání projektů z oblasti městské zeleně a volnočasových aktivit. V "zásobníku" akcí by mohla být také například rekonstrukce fotbalového areálu, výstavba nového bazénu, úprava parku Na Vinici nebo výstavba další ledové plochy.

Na vyřazený projekt rekonstrukce plaveckého areálu chce město získat peníze z jiných než evropských zdrojů. Nákladná velkorysá oprava má stát 647 milionů korun včetně DPH. Jednou z možností je vzít si na spolufinancování modernizace půjčku. Jiného investora radnice nehledá, v úvahu by přicházel také například dodavatelský úvěr stavební firmy.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (10.3 + 33.7) *

Zpět na přehled