Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 24. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pardubice zaplatí nájemci v plaveckém areálu až 500.000 korun

Pardubice zaplatí nájemci v plaveckém areálu až 500.000 korun

Pardubice zaplatí nájemci v plaveckém areálu až 500.000 korun

21.6.2010 19:13, Zdroj: ČTK

Pardubice zaplatí společnosti Gimlet až půl milionu korun za to, že nedodržely dohodnutou dobu nájemní smlouvy. Firma v horním patře plaveckého areálu provozovala noční klub. Za to, že odešla dřív než na konci letošního roku, po městu požadovala přes 712.000 korun. Město společnosti nakonec zaplatí pouze doložené pokuty za zrušené hudební produkce. Rozhodli o tom dnes na svém zasedání zastupitelé.

Na město se původně obrátila kromě firmy Gimlet také společnost Gastro-Stixová, společně požadovaly odškodnění přes 1,7 milionu korun. Druhá firma nakonec od požadavků ustoupila úplně. Zástupci první firmy požadovali 506.000 korun za nedodržené smlouvy tanečních vystoupení a dalších 206.000 korun za likvidaci zařízení provozovny. Firma doložila znalecký posudek ceny zařízení, doklad o likvidaci však nepřiložila. Všechny její požadavky zastupitelé proto neakceptovali.

"Vzhledem k tomu, že nedocházelo k zahájení rekonstrukce plaveckého areálu, výpovědi byly minimálně sporné. Jednali jsem proto o výši náhrady. Došli jsme k názoru, že nějaké vyrovnání je nutné," řekl náměstek primátora Michal Koláček (Sdružení pro Pardubice).

Firma Gimlet s podnikáním v Pardubicích neskončila, nyní pod jiným názvem provozuje noční klub v nedalekém centru Ideon, kde si pronajala prostory. Ideon má v nájmu jiná firma, která měla povolení část městského majetku pronajmout dalšímu subjektu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.9 + 35.7) *

Zpět na přehled