Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pardubice prověří na konci března činnost městské firmy

Pardubice prověří na konci března činnost městské firmy

Pardubice prověří na konci března činnost městské firmy

11.3.2010 16:41, Zdroj: ČTK

Radní a zastupitelé 30. března zhodnotí činnost městské organizace Sociální služby města Pardubic. Z kontroly krajského úřadu vyplývá, že jeden ze zaměstnanců loni dostával velmi vysoké odměny a našla se i další pochybení. Zástupci města budou mít i k dispozici hodnocení od externí firmy. Novinářům to dnes řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice).

"Kontrola krajského úřadu, která měla za cíl prověřit, zda je dosažený hospodářský výsledek organizace v souladu s hospodářským výsledkem vykázaným. Kontrola nebyla řádně ukončena a vyhodnocena, proto jsme se rozhodli využít hodnocení externí firmy, abychom věděli, jak závažná jsou zjištění kontrolní komise uvedená v protokolu,“ řekla náměstkyně.

Na závažná pochybení upozornil deník Mladá fronta Dnes (MfD) v krajské příloze. Z kontroly vyplývá, že ekonomický náměstek Zdeněk Hrdý ke svému platu 19.998 korun, dostal osobní příplatek 18.000 korun, za vedení 10.000 korun. Na čtvrtletních odměnách dostal celkem 290.000 korun a dalších 150.000 korun jako roční odměnu.

"My jsme byli bohužel mylně informováni. V dokumentu, který nám byl od organizace doručen, je bohužel na řádku, který hovoří o ročních odměnách ekonomického náměstka, uvedeno naprosto jiné číslo," řekla Fraňková. Město podle ní nechtělo informace zveřejňovat do té doby, než k nim zaujme stanovisko rada a zastupitelé.

Podle deníku, který vycházel z více než sedmdesátistránkové zprávy kontrolní komise, také mimo jiné nejsou v pořádku některé veřejné zakázky Sociálních služeb. Ředitelka organizace Hana Vičíková náměstka Hrdého bránila, podle ní pracoval nad rámec svých povinností rozpočtáře. Podobný scénář už nastal v roce 2007. Policie prověřovala trestní oznámení krajského úřadu, který upozornil na nestandardní odměny a nákupy předraženého zařízení. Policie nakonec celý případ odložila.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.3 + 38.4) *

Zpět na přehled