Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pardubice připravují další soutěž na stavbu hotelu v centru

Pardubice připravují další soutěž na stavbu hotelu v centru

Pardubice připravují další soutěž na stavbu hotelu v centru

27.3.2019 13:55, Zdroj: ČTK

Pardubice - Pardubice připravují další výběrové řízení na výstavbu hotelu u malé sportovní haly poblíž centra města. Z předchozí soutěže vítěz nevzešel. Zadání nového tendru se však bude od minulého značně lišit, řekla dnes novinářům náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

"Původně byla v podmínkách stanovena minimální kapacita hotelu, nyní bude maximální. Nechceme, aby vznikl obrovský hotel s velkým konferenčním sálem. Součástí také bude parkovací dům, což předtím nebylo," uvedla Dvořáčková.

Město ještě analyzuje potřebnou kapacitu parkovacího domu. Musí být taková, aby se kvůli dopravě nemusela upravovat křižovatka se Sukovou třídou.

Pardubice minulý rok vypsaly nabídku na prodej pozemku u malé haly s podmínkou, že na něm budoucí majitel postaví hotel. Přihlásili se dva zájemci, vítězem se stala společnost Stako z Hradce Králové. Nabídla 16,5 milionu korun, což bylo o tři miliony korun více, než stanovil posudek jako cenu v místě obvyklou. Někteří zastupitelé však upozornili na to, že vítězná firma nedodala všechny dokumenty včas. Chyběl důkaz o bezdlužnosti, který firma doložila až zpětně. Zastupitelé proto odmítli schválit se společností smlouvu.

Druhého zájemce komise ze soutěže vyřadila. Firma Euro Hotel, která v Pardubicích postavila už jeden hotel Na Olšinkách, totiž podle hodnoticí komise špatně navrhla parkovací rampu. Také o něco přesáhla výškový limit stavby 15 metrů, aby hotel nezakrýval dominantu města, renesanční zámek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.1 + 20.6) *

Zpět na přehled