Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pardubice podruhé zruší soutěž na prodej areálu Na Hůrkách

Pardubice podruhé zruší soutěž na prodej areálu Na Hůrkách

Pardubice podruhé zruší soutěž na prodej areálu Na Hůrkách

23.5.2018 11:40, Zdroj: ČTK

Pardubice - Ani na druhý pokus se Pardubicím nepodaří prodat areál bývalých kasáren na Hůrkách. Jediný zájemce, společnost Pernštejn City, doložil ve veřejné soutěži na developera jeden z požadovaných dokladů pozdě. Přes neúspěšný průběh měl tendr alespoň dílčí přínos, řekl dnes novinářům zastupitel ODS Karel Haas.

"Ta soutěž určitě byla užitečná, protože jsme se z 15 milionů korun, kdy to mělo být prodáno z ruky, dostali na 28,5 milionu korun, což je zájemce ochoten zaplatit," uvedl Haas.

Celé řízení proto bude nutné zrušit a opakovat potřetí. Podle zastupitele ODS Petra Klimpla by měla mít další soutěž zhruba stejné podmínky. O zrušení tendru bude ve čtvrtek jednat zastupitelstvo.

Město nabízelo Hůrka v soutěži už vloni v říjnu, přihlásila se pouze společnost Pernštejn City, která chtěla stavět bytové domy. Podle hodnoticí komise ale nesplnila technické kvalifikační požadavky. Napodruhé radnice podmínky změkčila a umožnila, aby prokazování požadavků doložil nejen samotný účastník tendru, ale mohl k tomu využít i další ovládané společnosti. Podmínkou bylo, aby účastník soutěže či jeho mateřská firma v posledních pěti letech řádně dokončil alespoň jeden developerský projekt v hodnotě minimálně 100 milionů korun bez DPH.

Vítěz měl získat právo stavět na ploše 5,5 hektaru a následně pozemky odkoupit. Za právo stavby měl zaplatit minimálně 28,5 milionu korun, což je cena určená znaleckým posudkem. Podmínkou byla i povinnost poskytnout po dobu pěti let 100 bytů pro nájemní bydlení.

Před hospodářskou krizí, v roce 2007, o pozemky usilovala společnost Eube, která tam chtěla stavět menší sídliště. Po opětovném ekonomickém růstu si pozemek za 15 milionů korun přála koupit společnost Pernštejn City. Přímý prodej ale zastupitelé dvakrát neschválili.

V minulosti se o zástavbu Hůrek zajímal Dušan Kačmarik z firmy Altis CZ, obecný zájem deklarovala i skupina dalších investorů, v níž figuruje společnost RD Rýmařov. Do soutěže se však nikdo z nich nepřihlásil.

Areál Hůrka město vlastní od roku 1999. Část už prodalo podnikatelům, v bývalých kasárenských objektech je například ubytovna, ale i sídla a provozovny firem. Město už několik volebních období řeší, jak dál s areálem naložit. Zvažovalo jeho sanaci a poté prodej.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.9 + 37.6) *

Zpět na přehled