Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 26. 5. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pardubice odmítly řešit spor se stavební firmou Syner mimosoudně

Pardubice odmítly řešit spor se stavební firmou Syner mimosoudně

Pardubice odmítly řešit spor se stavební firmou Syner mimosoudně

7.8.2017 16:24, Zdroj: ČTK

Pardubice -Město Pardubice se nechce mimosoudně dohodnout s firmou Syner a bude dál řešit spor soudně. Novinářům to dnes řekl primátor Martin Charvát (ANO). Firma po městu požaduje, aby doplatilo za opravu třídy Míru asi 11 milionů korun, radnice to odmítá jako neopodstatněné.

První stání se uskutečnilo na začátku června. Obě strany se po návrhu soudkyně dohodly, že se pokusí o smír. Radní dnes tuto možnost odmítli. Existovala původně možnost, že by odborník ohodnotil rekonstrukci podle cenové soustavy ÚRS, což je ucelený systém pro oceňování stavební produkce.

Opravy skončily předloni na jaře. Stály 98,4 milionu korun bez DPH. Město uhradilo 87 milionů korun. Nový posudek podle ÚRS by stavbu buď zlevnil, nebo prodražil. Kdyby stavba vyšla dráž, město by zaplatilo jen sporných 11 milionů korun. Kdyby byla levnější, stavební firma by radnici ještě musela miliony doplatit.

Spor o doplatek trvá od předloňska, záhy pod dokončení stavby. Obě strany si najaly právníky. Další stání bude v polovině srpna. S mimosoudní variantou město nemůže podle Charváta souhlasit mimo jiné proto, že je vázáno zákonem o veřejných zakázkách. "Jsme veřejný subjekt a musíme postupovat v mezích zákona," uvedl.

"Nelze na takovou dohodu přistoupit. Z našeho pohledu byla akce řádně vyúčtována. Dohoda, aby se celá stavba přepočítala podle ÚRS, je pro nás naprosto nepřípustná. Zakázka byla soutěžená podle zákona o veřejných zakázkách. Nemůžeme sahat do podstaty koncepce tohoto díla a na základě toho dělat nějaké dohody," řekl Charvát.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.7 + 30.1) *

Zpět na přehled