Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 25. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pardubice mohou dokončit tendr na plavecký areál, dotaci zmeškají

Pardubice mohou dokončit tendr na plavecký areál, dotaci zmeškají

Pardubice mohou dokončit tendr na plavecký areál, dotaci zmeškají

24.5.2010 13:57, Zdroj: ČTK

Pardubice mohou dokončit výběrové řízení na firmu, která zrekonstruuje plavecký areál Na Olšinkách. Magistrát v pátek dostal rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), kterým zrušil svůj původní únorový verdikt, že podmínky tendru nebyly regulérní, řekl dnes novinářům náměstek primátora Alexandr Krejčíř. Kvůli zdržení však město již vyřadilo projekt z Integrovaného plánu rozvoje města, nezíská na něj dotaci 147 milionů korun a bude muset hledat jiné způsoby financování modernizace areálu.

Výběrové řízení vyhlásilo město loni. Požadovalo, aby firma měla během tří let v průměru minimálně 800 zaměstnanců a obrat miliardu korun. Tato kritéria antimonopolní úřad na základě podnětu jedné stavební firmy a jedné advokátní kanceláře zrušil. Pardubice proti rozhodnutí podaly v březnu rozklad.

"Musíme dokončit výběrové řízení. Je před námi ale otázka, jakým způsobem bychom měli dofinancovat celý projekt. Tyto varianty chceme připravit na jednání zastupitelstva 22. června, které by mělo s konečnou platností rozhodnout, co dál," uvedl Krejčíř.

Nákladná velkorysá oprava má stát 647 milionů korun včetně DPH. Oprava plaveckého areálu se už několikrát posunula, celá modernizace má trvat 14 měsíců. Podle Krejčíře by se projekt neměl příliš měnit, neboť obsahuje komplexní řešení na mnoho let dopředu a nastavení celé jeho ekonomiky.

Náměstek nechtěl uvést, jaké možnosti placení oprav město má. Původně si chtělo vzít na spolufinancování modernizace půjčku. Jiného investora radnice nehledá, v úvahu by přicházel například dodavatelský úvěr stavební firmy.

Plavecký areál je dlouhodobě v havarijním stavu a funguje jen díky opakovaným výjimkám hygieniků. Výstavba začala už v roce 1959, s přestávkami trvala 30 let a bez dalších oprav nemůže fungovat. Podle dosavadního povolení má být krytá část v provozu do konce června, venkovní pláž bude sloužit návštěvníkům přes celé léto. Pak se celý plavecký areál uzavře, pokud hygienici nerozhodnou jinak.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 2, počet hlasů: 2.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.9 + 35.7) *

Zpět na přehled