Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 23. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Otevření nové cyklostezky Praha-Klecany přibrzdila červnová povodeň

Otevření nové cyklostezky Praha-Klecany přibrzdila červnová povodeň

Otevření nové cyklostezky Praha-Klecany přibrzdila červnová povodeň

19.7.2013 14:25, Zdroj: vz24.cz

Praha - Klecany a Prahu spojuje nová cyklostezka. Slavnostní otevření nové cesty pro pěší, cyklisty a in-line bruslaře se uskutečnilo v pátek 19. července 2013. Cyklostezka vede podél pravého  břehu Vltavy ze severního okraje Prahy k místní komunikaci Klecany – Brnky. Prodlužuje současnou pražskou pravobřežní cyklostezku A2 a propojuje tak centrum Prahy s územím Středočeského kraje.

„Původně měla být cyklostezka Praha – Klecany slavnostně otevřena už koncem června. Jenomže od  3. do 12. června byla cyklostezka zaplavena řekou Vltavou až do výše téměř tří metrů. Poté, co voda opadla, bylo nutné opravit vyvrácené dopravní značky, odplavené krajnice v celé její délce, odstranit naplavené bahno a odpad a zlikvidovat poškozené stromy,“ vysvětlil Marek Semerád, náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství.

Vedle Marka Semeráda reprezentovali Středočeský kraj na slavnostním zahájení také další náměstci hejtmana Milan Němec a Zdeněk Syblík, krajští radní Pavel Hubený a Zdeněk Štefek a ředitel Krajského úřadu Středočeského kraje Zdeněk Štětina.

Cyklostezka Praha – Klecany je dlouhá 1,7 kilometru a  široká v průměru 3 metry. Pouze v místě přemostění Drahanského potoka při jeho ústí do Vltavy je stezka v délce přibližně 100 metrů zúžená na 2 metry. Cyklostezka má asfaltový povrch a okraje vozovky jsou lemovány betonovými obrubníky. Cyklostezka je vyznačena dopravní značkou Stezka pro chodce a cyklisty s dodatkovou tabulkou Dopravní obsluze vjezd povolen. Dále je na cyklostezce vyznačena orientačním značením cyklistická trasa č. 7.

Investorem stavby je Středočeský kraj. Zakázku na stavbu cyklostezky získala firma Strabag, která projekt realizovala přibližně za 5,14 milionu korun. Středočeskému kraji byla na stavbu poskytnuta  dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy  ve výši asi 4,21 milionu korun. Zbývajícími přibližně 1,77 milionů se na stavbě ze svého rozpočtu podílel Středočeský kraj.

Mimo využití obyvateli Středočeského kraje pro každodenní cesty do zaměstnání a škol bude stezka sloužit především rekreačním cyklistům z Prahy a také dálkovým cyklistům projíždějícím po mezinárodní cyklotrase Praha – Drážďany. Zároveň po cyklostezce vede dálková cyklotrasa Vltavská cyklistická cesta. A novou cestu také na svém putování využije každý cyklista, který se vydá po evropské Eurovele 7 Sun Route z norského Nordkapp do Valletty na středomořském ostrově Malta.

„Touto novou cyklostezkou naše úsilí o podporu rozvoje cyklistiky ve středních Čechách zdaleka nekončí. Rádi bychom například propojili severní část Prahy s Mělníkem. Chceme rovněž v těchto místech propojit pravý a levý břeh Vltavy vybudováním lávky pro pěší a cyklisty, která spojí Roztoky u Prahy a Klecany. Dosud se musí lidé v těchto místech dopravovat přívozem. Jsem rád, že o cykloturistiku je ve středních Čechách velký zájem a to i přesto, že na našem území nemáme Alpy, ani Krkonoše,“ doplnil náměstek hejtmana Marek Semerád.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.2 + 35.3) *

Zpět na přehled