Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ostrov nemusí platit pokutu za výběr dodavatele obnovy zámku

Ostrov nemusí platit pokutu za výběr dodavatele obnovy zámku

Ostrov nemusí platit pokutu za výběr dodavatele obnovy zámku

14.10.2010 10:12, Zdroj: ČTK

Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj zrušil městu Ostrov na Karlovarsku pokutu 40.000 korun. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ji původně uložil za to, že bez otevřeného výběrového řízení zadalo dodatečné práce na čtvrtou etapu obnovy a podpory návštěvnosti zámeckého a klášterního areálu. ČTK to zjistila z internetové sbírky rozhodnutí ÚOHS.
    

Město uzavřelo v roce 2006 smlouvu se společností STAMOZA v ceně necelých 19 milionů korun. Následnými dodatky byla smlouva rozšířena o více než sedm milionů korun, aniž by byla vypsána otevřená soutěž.
    

To původně vadilo antimonopolnímu úřadu, a město proto pokutoval. Nyní uznal, že některé částky lze ze sumy víceprací odečíst, protože je zadavatel nemohl dopředu očekávat. Příkladem je třeba zánik výrobce kabelů. Město proto muselo dodatečně hledat nového dodavatele. Změnily se i ceny osvětlení na základě žádosti památkářů.
    

Po odečtu těchto částí se hodnota dodatečných prací snížila pod limit šesti milionů korun, a mohla být zadána bez otevřeného výběrového řízení.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.7 + 24.2) *

Zpět na přehled