Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ostrov nechá opravit dalších pět městských bytů

Ostrov nechá opravit dalších pět městských bytů

Ostrov nechá opravit dalších pět městských bytů

15.5.2019 14:17, Zdroj: ČTK

Ostrov (Karlovarsko) - Město Ostrov na Karlovarsku chce letos nechat opravit dalších pět městských nájemních bytů. Na jejich opravu už vyhlásilo veřejnou zakázku, nakonec ji ale zrušilo a rozdělilo do dvou. Zhotovitele tak vybere na rekonstrukci dvou a tří bytů. Rozdělením zakázky chce dát šanci zapojit se i menším firmám, které by na velkou zakázku neměly kapacitu, řekl ČTK starosta Ostrova Jan Bureš (ODS).

"Chtěli bychom, aby se do toho mohly přihlásit i menší firmy. Především drobní řemeslníci z města, kteří si na pět bytů naráz netroufnou, protože jsou tam samozřejmě dané termíny. Ale počet dvou až tří bytů by byl pro ně odpovídající. Trošku to bereme jako podporu místních podnikatelů," řekl Bureš. Přihlásit se mohou i velké firmy, o vítězi rozhodne nabídková cena.

V původním výběrovém řízení se cena za opravu všech bytů pohybovala kolem tří milionů korun, tedy zhruba 600.000 korun za rekonstrukci jednoho bytu. Podle Bureše by se rozdělením zakázky mohla cena ještě mírně snížit.

Městské nájemní byty opravuje Ostrov každoročně podle toho, kolik se jich daný rok uvolní. Dosud se podařilo zrekonstruovat kolem 30 z 800 bytů, které město vlastní. Byty jsou většinou zhruba 50 let staré, rekonstruují se tam podlahy, vstupní dveře, rozvody elektriky, sociální zařízení, štuky i kuchyně. Nájem zůstává u zrekonstruovaných bytů stejný jako u bytů před rekonstrukcí, tedy zhruba 50 korun za metr čtvereční. U zrekonstruovaných bytů chce ale město předem tříměsíční zálohu na nájem. Byty se přidělují na základě pořadníku, žadatelům v nouzi může být byt přidělen i mimořádně.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.0 + 14.5) *

Zpět na přehled