Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ostravský obvod Jih má problémy se zimní údržbou, lidé si stěžují

Ostravský obvod Jih má problémy se zimní údržbou, lidé si stěžují

Ostravský obvod Jih má problémy se zimní údržbou, lidé si stěžují

10.1.2019 16:44, Zdroj: ČTK

Ostrava - Nejlidnatější ostravský městský obvod Jih má problémy se zimní údržbou. Důvodem je odvolání jednoho z účastníků výběrového řízení na zimní údržbu. Vítězná firma kvůli tomu dosud nemohla zahájit činnost. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Gabriela Gödelová. Kvůli špatně schůdným chodníkům sklízí obvod na sociálních sítích ostrou kritiku.

Obvod má ve své správě asi 170 kilometrů chodníků a 130 kilometrů silnic třetí třídy. Loni vyhlásil výběrové řízení na jejich údržbu. "Jeden z neúspěšných uchazečů ji napadl u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a následně se odvolal i proti rozhodnutí prvního stupně," uvedla Gödelová.

Podle ní se obvod ještě na podzim dohodl, že se o údržbu postará jeho příspěvková organizace Technické služby Ostrava-Jih a povolá na výpomoc i Ostravské komunikace. "Do budoucna plánujeme a máme záměr, že technické služby vybavíme dostatečnou technikou i na zimní údržbu a budou to pro nás dělat. V současné době ji doplňuje průběžně. Nebudu lhát, že by to jejich vybavení bylo plně dostatečné. Tento týden nám navezli další tři traktory, které jsme teď nově koupili," uvedla Gödelová.

Podle ní jsou v terénu všechny dostupné prostředky. "Ostravské komunikace nám pomáhají, ale vzhledem k tomu, že se zima drží, tak rada ve středu ještě rozhodla a jednorázově jsme objednali firmu, která nám vypomůže. Ještě večer vyjela," uvedla mluvčí. Zaměřuje se podle ní na lokalitu Pískových dolů a Výškovic.

Lidé si stěžují na to, že chodníky nejsou prohrnuté, poukazují na namrzlé úseky i na hromadící se rozbředlý sníh. Podle mluvčí se během prvního týdne v obvodu vysypalo zhruba 70 tun soli. Loni na údržbu potřeboval zhruba 14 milionů korun.

Podle mluvčí se lidé mají obrátit přímo na odbor dopravy a komunálních služeb. "Vznikl tam jakýsi dispečink pro tuto zimní údržbu, který je schopen s nimi komunikovat a říct jim informaci, kdy v jejich ulici opět budou zasahovat," doplnila mluvčí. Kromě posílení techniky musel obvod najmout i pracovníky, kteří budou údržbu zajišťovat. Pro obvod to není první podobný problém, v minulosti čelil kritice kvůli problémům se sekáním trávy.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.1 + 36.7) *

Zpět na přehled