Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ostravská firma RESA čelí insolvenčnímu návrhu

Ostravská firma RESA čelí insolvenčnímu návrhu

Ostravská firma RESA čelí insolvenčnímu návrhu

28.8.2012 20:45, Zdroj: ČTK

Ostrava  - Ostravská firma RESA - sanace a rekonstrukce, spol. s r.o., která údajně předkládala v jedné ze zakázek smyšlenou referenci, ode dneška čelí insolvenčímu návrhu. Vyplývá to z informací insolvenčního rejstříku. Krajský soud v Ostravě vyzval věřitele dlužníka, kteří chtějí své pohledávky uplatnit v insolvenčním řízení, aby podali přihlášku pohledávky.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v pondělí oznámil, že chce nechat firmu RESA zapsat na blacklist veřejných zakázek. Údajně předkládala v jedné ze zakázek smyšlenou referenci. Dostala za to pokutu 300.000 korun. Pokuta zatím není pravomocná, firma se proti ní může odvolat.

Společnost RESA podle předsedy ÚOHS Petra Rafaje porušila zákon v tendru města Hostinné na úpravy františkánského kláštera, jehož se zúčastnila jako člen sdružení společně se společností Beskydská stavební, a. s.

Město Hostinné požadovalo při prokázání technických kvalifikačních předpokladů předložení seznamu alespoň tří stavebních prací na stavbách obdobného charakteru s minimálním finančním objemem 30 milionů Kč bez DPH a nejméně dvou stavebních prací s objemem deset milionů Kč bez DPH na budovách zapsaných v seznamu památek Ministerstva kultury ČR.

Firma RESA předložila osvědčení od společnosti WINRO, s. r. o., o plnění zakázky na rekonstrukci fasády a interiérů Bílého zámku v Hradci nad Moravicí v objemu 30,8 milionu korun včetně DPH. Na dotaz zadavatele posléze společnost RESA údaje o této zakázce upravila s tím, že jde o částku bez DPH. Zadavatel následně oslovil přímo společnost WINRO s žádostí o upřesnění údajů o referenci, která odpověděla, že s referencí nemá nic společného.

"Uchazeč RESA posléze přiznal, že falešnou referenci vytvořila jedna ze zaměstnankyň na hlavičkovém dopisním papíru společnosti WINRO, a to podle tvrzení uchazeče RESA bez jeho vědomí. Jednatel společnosti RESA uvedl, že tento dokument při podepisování nabídky přehlédl," uvedl Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.5 + 32.6) *

Zpět na přehled