Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 23. 1. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ostrava znovu začala využívat systém sdružených nákupů

Ostrava znovu začala využívat systém sdružených nákupů

Ostrava znovu začala využívat systém sdružených nákupů

8.11.2017 15:15, Zdroj: ČTK

Ostrava - V Ostravě znovu začal fungovat systém sdružených nákupů, který umožňuje městským organizacím nákup zboží a služeb v elektronických aukcích, což městu přináší úspory. Pražská firma Tender systems, která vyhrála výběrové řízení, dokončila zhruba půlroční zaváděcí fázi, během níž si zaměstnanci téměř 180 městských organizací a firem museli nákup potřebných komodit a služeb zajistit sami, řekl dnes novinářům náměstek primátora Radim Babinec (ANO).

Přechod na nového dodavatele v Ostravě provázely problémy. Pražská společnost totiž zakázku vyhrála už loni v létě. Kvůli výhradám původního provozovatele a jednoho z účastníků soutěže, firmy e-Centre, která se obrátila na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, ale město nejprve nemohlo s novým dodavatelem uzavřít smlouvu. Nakonec začala platit až letos v dubnu a následovala fáze zavedení nového systému.

"Systém začal úspěšně fungovat. Formálně jsme v podstatě ukončili implementační fázi schválením pravidel radou města. To, co jsme deklarovali, že úspora za provozování systému ze strany nového dodavatele versus původní dodavatel dosáhne zhruba 60 procent, to se nám prokázalo," uvedl Babinec. Podle něj loni město původnímu dodavateli zaplatilo zhruba 17 milionů korun, nový dodavatel má paušál, jehož roční výše je zhruba 5,3 milionu Kč.

V současné době jsou na nákupním portálu k dispozici potraviny a soutěže na další komodity jako nafta, kancelářské potřeby či čisticí prostředky se připravují. Loni Ostrava díky aukcím ušetřila 133 milionů korun.

Elektronickou aukci Ostrava poprvé využila v roce 2008. Tehdy nakupovala elektrickou energii. V roce 2010 začala systém sdružených nákupů využívat i pro další komodity jako potraviny, kancelářské a čisticí prostředky či služby. Objem provozních nákupů města a jeho organizací je zhruba čtyři miliardy korun ročně.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.0 + 29.4) *

Zpět na přehled