Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ostrava vybrala nového dodavatele pro sdílení kol

Ostrava vybrala nového dodavatele pro sdílení kol

Ostrava vybrala nového dodavatele pro sdílení kol

30.1.2019 14:46, Zdroj: ČTK

Ostrava - Ostrava vybrala nového dodavatele pro systém sdílení jízdních kol, takzvaný bikesharing. V krajském městě se tento způsob přepravy rozjel loni a setkal se se značným ohlasem. Do veřejné zakázky na provoz systému se přihlásily dvě společnosti. Firma Rekola, která bikesharing provozovala loni, a nově pak společnost nextbike Czech Republic, která ve výběrovém řízení uspěla s ekonomicky výhodnější nabídkou. Město pro letošní sezonu počítá s náklady kolem 4,5 milionu korun, provozovateli bude za každou výpůjčku kola platit bezmála deset korun.

Nový dodavatel bude provozovat službu v Ostravě osm měsíců. Spustit by se měla už od 1. dubna, s ukončením se počítá 30. listopadu. V případě pozdějšího zahájení provozu bude posunuta i lhůta pro jeho ukončení.

Oproti loňskému pilotnímu provozu bude nabídka podstatně širší a stanic s koly by mohlo být až 200. Postupně bude stoupat i počet kol, kdy při spuštění v dubnu by jich mělo být 400, v letních měsících by ale jejich počet měl vzrůst až na 600. K dispozici budou kola městského typu s nízkým nástupem, nově budou všechna mít tři rychlostní převody a každé z nich bude mít košík v přední části kola.

"Těší nás, že Ostravané přišli na chuť tomuto modernímu, zdravému a k přírodě šetrnému způsobu dopravy. Stejně jako v pilotním provozu bude prvních 15 minut výpůjčky zdarma a dalších 45 minut nebude stát více než 25 korun. Při provozu systému budeme sbírat a vyhodnocovat data o provozu pro lepší plánování cyklistické infrastruktury v Ostravě," uvedla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová (ANO).

Loni kola využilo asi 16.000 lidí, kteří na nich ujeli přes 130.000 kilometrů. Letos se cyklostojany rozšíří z centra i do dalších obvodů.

Radní vybrali také dodavatele stojanů na kola. Nechají jich vyrobit 470 za 1,1 milionu korun. V Ostravě je aktuálně 253 kilometrů cyklostezek a další se připravují.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.6 + 44.0) *

Zpět na přehled