Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ostrava musí odložit plánované nasvětlení Mostu Miloše Sýkory

Ostrava musí odložit plánované nasvětlení Mostu Miloše Sýkory

Ostrava musí odložit plánované nasvětlení Mostu Miloše Sýkory

8.11.2017 14:19, Zdroj: ČTK

Ostrava - Ostrava musí odložit plánované nasvícení Mostu Miloše Sýkory, který patří k dominantám centra města. Město muselo zrušit výběrové řízení a bude ho vypisovat znovu. Novinářům to dnes řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

Město původně počítalo s tím, že by most mohl být speciálně nasvícen už na Den vzniku samostatného československého státu, tedy 28. října. "My jsme v červenci tohoto roku vysoutěžili zakázku na architektonické nasvětlení Sýkorova mostu, jakožto jedné z dominant města Ostravy. Zakázka měla být za 1,850 milionu korun bez DPH," uvedl Macura. Do výběrového řízení se přihlásila jediná firma a město plánovalo, že s ní uzavře smlouvu, což se ale nepodařilo.

"Bohužel se nám po dobu delší než tří měsíců nepodařilo s vítězem soutěže uzavřít smlouvu. Ve finále oponoval tím, že ho to bude stát více a dožadoval se navýšení smluvní ceny, což my samozřejmě v režimu zákona o veřejných zakázkách nemůžeme a ani nechceme," řekl Macura. Rada města proto v úterý zakázku zrušila a bude vypsána znovu.

Obdobně je v současnosti osvětlena například budova Nové radnice nebo kostel svatého Václava. Město plánovalo, že postupně nechá nasvětlit i další zajímavé stavby, vedle mostu to měly být i další sakrální objekty nebo třeba atletická hala.

Most Miloše Sýkory, kterému lidé říkají Sýkorák, je kulturní památkou. Ocelový obloukový most spojuje moravskou a slezskou část Ostravy a vede přes řeku Ostravici. Dlouhý je téměř sto metrů, vybudován byl v roce 1914.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (11.8 + 39.1) *

Zpět na přehled