Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Oprava střechy mělnického krematoria má začít ještě letos

Oprava střechy mělnického krematoria má začít ještě letos

Oprava střechy mělnického krematoria má začít ještě letos

18.4.2019 14:57, Zdroj: ČTK

Mělník - Oprava střechy mělnického krematoria, která je ve špatném stavu, má začít ještě letos. Jde o budovu města, kterou má pronajatou soukromá firma. Další opravy se chystají, provozovatel krematoria je má podle nájemní smlouvy provést na vlastní náklady. Novinářům to dnes řekl starosta Mělníka Ctirad Mikeš (Mé město).

Smlouva platí do roku 2022, poté město pravděpodobně vypíše tendr na nového provozovatele, dalšími možnostmi jsou provozování krematoria přímo městem nebo jeho prodej.

Nájemce má městu v době ukončení platnosti smlouvy krematorium předat v dobrém stavu, znamená to, že do budovy i technologií včetně kremačních pecí musí investovat několik milionů korun. "Jedna pec už je zrekonstruovaná, druhá by se měla rekonstruovat," uvedl starosta.

Mělničtí zastupitelé v pondělí odhlasovali, aby vedení města zajistilo, že opravy začnou co nejdříve. Podle zprávy kontrolního výboru je krematorium celkově zanedbané, opravu například potřebují interiéry včetně zdiva. Zastupitelstvo také na základě zprávy, podle níž městu při provozování krematoria vzniká škoda kvůli nevýhodnosti podmínek pronájmu. Zastupitelé proto tento týden schválili podání trestního oznámení na neznámého pachatele.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.9 + 48.0) *

Zpět na přehled