Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 18. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Oprava silnice z Třemošnice do Kamenice bude stát půl miliardy

Oprava silnice z Třemošnice do Kamenice bude stát půl miliardy

Oprava silnice z Třemošnice do Kamenice bude stát půl miliardy

2.6.2019 06:08, Zdroj: ČTK

Pardubice - Pardubický kraj opraví na etapy silnici z Třemošnice do Trhové Kamenice na Chrudimsku. Úsek dlouhý 30 kilometrů bude stát kolem půl miliardy korun. Hejtmanství na investici dostalo evropské dotace. ČTK to řekl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Na první úsek z Vršova do Trhové Kamenice kraj právě vybírá dodavatele. Osm kilometrů bude zřejmě stát 146 milionů korun. Silnice vede přes Dolní a Horní Bradlo a končí v Trhové Kamenici na křižovatce se silnicí I/37.

"Postupně začínáme s realizací celé silnice, která bude velmi náročná. Silnici kříží několik vodních toků, které jsou převáděny propustky a jedním mostem, který bude kompletně modernizován," řekl Netolický.

Příprava první etapy stavby byla podle kraje velmi náročná. Vykoupit musel stovku pozemků, což zabralo hodně času. Pokud tendr dobře dopadne, hejtmanství předá výstavbu vítězi výběrového řízení 16. září. Další úseky ještě nejsou připravené.

"Ekonomická výhodnost nabídek bude hodnocena podle nejvýhodnějšího poměru nabídkové ceny a kvality, kdy nabídková cena má váhu 80 procent a dodavatelem nabídnutý termín dokončení stavby 20 procent. Jako nejvýhodnější tedy může být vybrána i jiná než nejlevnější nabídka," řekl náměstek hejtmana Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj).

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.0 + 36.7) *

Zpět na přehled