Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Oprava nemocnice Náchod se o rok a půl zdrží, peníze EU nebudou

Oprava nemocnice Náchod se o rok a půl zdrží, peníze EU nebudou

Oprava nemocnice Náchod se o rok a půl zdrží, peníze EU nebudou

27.5.2013 15:04, Zdroj: ČTK

Náchod - Královéhradecký kraj se při miliardové přestavbě a modernizaci Oblastní nemocnici Náchod nově obejde bez dotace z fondů EU. Bude ji financovat z vlastních zdrojů a z úvěru. Proti původním plánům se dokončení stavby posune asi o rok a půl na přelom let 2016 a 2017 místo dosud uvažované poloviny roku 2015. Novinářům to dnes řekl hejtman Lubomír Franc (ČSSD). Kraj minulý týden zrušil přes rok trvající tendr na přestavbu nemocnice. Zdůvodnil to nejasným financování z EU, napjatými termíny dokončení a výhradami ÚOHS k tendru.

Přestavba zchátralé a nevyhovující nemocnice podle France zůstává krajskou prioritou a vedení kraje chce projekt zahájit. "Na projektové dokumentaci, kterou máme nyní k dispozici, se nic nemění. V platnosti zůstávají i stavební povolení. Stavba bude pouze rozložena do delšího času a základní financování bude z peněz kraje," řekl Franc.

Podle původních představ měl kraj miliardový náklad přestavby hradit 400 miliony korun z dotace EU, zbytek měl být úvěr 600 milionů korun. Úvěr podle France zůstává v platnosti. Kraj k němu přidá 70 milionů korun z krajské rezervy a po dalších 100 milionech ročně pro projekt vyjme v letech 2014 až 2015 z peněz dávaných každoročně na investice.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.6 + 36.4) *

Zpět na přehled