Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Oprava křižovatky v ústeckých Předlicích přesáhne 32 milionů

Oprava křižovatky v ústeckých Předlicích přesáhne 32 milionů

Oprava křižovatky v ústeckých Předlicích přesáhne 32 milionů

25.11.2018 09:01, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Náklady na opravu největší křižovatky v ústecké čtvrti Předlice přesáhnou odhadem 32 milionů korun. Na jejich úhradě se bude podílet Ústecký kraj, město a firmy v jejím okolí. Krajští radní nyní souhlasili se zadáním veřejné zakázky na veřejné práce. ČTK to řekla Magdalena Fraňková z tiskového odboru kraje.

Křižovatka ulic Tovární, Hrbovická a Majakovského je důležitým dopravním uzlem v krajském městě. Povrch vozovek a jejich stav je však velmi špatný. V uplynulém týdnu se na tomto místě srazil autobus s trolejbusem a nehod už v lokalitě bylo několik. V havarijním stavu jsou také okolní chodníky a nástupiště na MHD.

Majitelem silnice je Ústecký kraj, který vydá na opravu 14 milionů korun. Město zaplatí zhruba 7,3 milionu korun, po ulici Tovární totiž vede městský okruh, a necelých 11 milionů korun činí podíl třetích osob.

Po opravách vznikne na místě okružní křižovatka a v ulici Hrbovická budou podélná parkovací místa. V rámci stavby navrhli projektanti úplnou rekonstrukci vozovek, chodníků, parkování, přechodů a čtyř zastávek MHD v bezbariérové úpravě.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.8 + 49.2) *

Zpět na přehled