Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Oprava Císařských lázní se blíží, podporu vyjádřil i Zeman

Oprava Císařských lázní se blíží, podporu vyjádřil i Zeman

Oprava Císařských lázní se blíží, podporu vyjádřil i Zeman

21.3.2019 16:19, Zdroj: ČTK

Karlovy Vary - Karlovarský kraj chce zajistit co největší zájem dodavatelů o rekonstrukci Císařských lázní. Vydá proto předběžné oznámení o chystané veřejné zakázce. Zároveň ještě kraj jedná o dalším financování restaurátorských prací státem, řekla ČTK hejtmanka kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO). Císařské lázně při své třídenní cestě kraje navštívil i prezident Miloš Zeman.

Předběžné oznámení bude vyvěšeno po dobu jednoho měsíce od poloviny března ve Věstníku veřejných zakázek. Poté kraj vyhlásí zadávací řízení. "Rozhodli jsme se pro zveřejnění předběžného oznámení z toho důvodu, že revitalizace národní kulturní památky Císařské lázně patří k největším investičním akcím kraje, a chceme, aby se informace o veřejné zakázce dostala k co nejširšímu okruhu renomovaných firem a stavebních společností," uvedla Mračková Vildumetzová.

Podle Zemana jsou Císařské lázně unikátní. "Viděl jsem Zanderův sál. Je to něco tak krásného, že vám závidím, že to máte. A nenechte si ho zničit zásahy, ať dnešní architekti nekazí, co naši předkové vybudovali," řekl dnes Zeman. Toho požádala o pomoc i hejtmanka kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO)

"Asi před dvěma měsíci jsem požádala ministryni financí, zda by ještě nepřispěli částkou 50 milionů korun, aby restaurátorské práce byly stoprocentně hotovy. Pan prezident mi přislíbil, že pokud se mi to nepodaří, tak on osobně požádá ministryni financí a pana premiéra," řekla ČTK Vildumetzová.

Primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) věří, že kroky, které kraj jako vlastník dělá, povedou k tomu, že zhruba v srpnu začnou práce. "Kraj už má plán, jak rekonstrukce bude probíhat. Teď je na městě, pokud by tam měl vzniknout koncertní sál, aby dodalo stanovisko památkářů. Pokud nám památkáři dají souhlas, tak budeme jednat s krajem o tom, nakolik tam můžeme koncertní sál vybudovat," řekla ČTK primátorka. Dodala, že podstatná bude i otázka financí, neboť sál by mělo město zaplatit z vlastních zdrojů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (25.6 + 21.8) *

Zpět na přehled