Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Olomoucký kraj:Zrušení tendrů provoz autobusů v regionu neovlivní

Olomoucký kraj:Zrušení tendrů provoz autobusů v regionu neovlivní

Olomoucký kraj:Zrušení tendrů provoz autobusů v regionu neovlivní

9.7.2018 15:29, Zdroj: ČTK

Olomouc - Zrušení výběrových řízení na zajištění autobusové dopravy pro Jesenicko a jihovýchodní část Prostějovska, o kterém rozhodl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, v těchto regionech podle olomouckého hejtmanství nezkomplikuje provoz linkových autobusů. Do konce roku 2019 jsou uzavřeny přímo zadané smlouvy a zároveň se připraví nová výběrová řízení, řekla dnes na dotaz ČTK mluvčí Olomouckého kraje Eva Knajblová.

"Po dobu trvání smlouvy (uzavřené v režimu přímého zadání) se nic v dopravní obslužnosti nemění. Obě tyto oblasti budou muset projít opětovným výběrovým řízením na dopravce s dobou trvání smlouvy na deset let. Příprava zadávací dokumentace a technické specifikace bude probíhat v souladu se stanoviskem ÚOHS," uvedla Knajblová.

Výběrové řízení na Jesenicko vypsal kraj už v roce 2016, na Prostějovsko loni. V obou případech si na zadávací podmínky stěžoval dopravce ČSAD Ústí nad Orlicí. U oblasti Prostějov ÚOHS konstatoval, že zásadu transparentnosti porušil kraj tím, "když nestanovil zadávací podmínky veřejné zakázky související s požadavky na elektronický odbavovací systém v podrobnostech nezbytných pro účast dodavatele v zadávacím řízení".

V případě Jesenicka antimonopolní úřadu upozornil, že kraj "nevymezil předmět veřejné zakázky v podrobnostech nezbytných pro zpracování nabídky, neboť v zadávacích podmínkách neposkytl dostatečné informace v souvislosti s požadavky na následující funkcionality..." Šlo například o akceptování časových kuponů na platebních kartách, komunikaci s dispečerskou aplikací, požadavky na sledování polohy vozidel či odesílání dat o odbavení.

Kraj dostal za tendr na Prostějovsko dříve také pokutu 60.000 korun kvůli tomu, že řádně nevypořádal námitky právě ČSAD Ústí nad Orlicí. Smlouvu na veřejnou autobusovou dopravu na Prostějovsku kraj uzavřel dodatečně až loni na podzim s prostějovskou firmou FTL - First Transport Lines. Smlouva byla podepsána v režimu jednacího řízení bez uveřejnění s odůvodněním, aby od letošního ledna byla zajištěna dopravní obslužnost.

Organizací veřejné zakázky na Zajištění dopravní obslužnosti Olomouckého kraje byl v jednotlivých oblastech regionu pověřen Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje, což je příspěvková organizace kraje. Její dlouholetý ředitel Jaroslav Tomík byl na začátku letošního roku kvůli problémům s novými jízdními řády odvolán.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.2 + 31.3) *

Zpět na přehled