Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Olomoucký kraj dostal od ÚOHS pravomocně pokutu 75.000 korun

Olomoucký kraj dostal od ÚOHS pravomocně pokutu 75.000 korun

Olomoucký kraj dostal od ÚOHS pravomocně pokutu 75.000 korun

11.10.2016 11:22, Zdroj: ČTK

Brno - Olomoucký kraj dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 75.000 korun. Chyboval v zakázce na modernizaci pavilonu operačních oborů v Nemocnici Přerov. Pokuta je pravomocná, zjistila ČTK z webu antimonopolního úřadu.

Zakázka, kterou ÚOHS zkoumal, je z roku 2012. Vyhrála ji společnost PTÁČEK - pozemní stavby. Podle ÚOHS ale právě tato společnost měla být z výběrového řízení vyloučena, protože nesplnila podmínky zadání.

Olomoucký kraj specifikoval jednotlivé položky stavby, firma ale u izolačního materiálu nabídla jinou tloušťku, než jaká byla v zadávací dokumentaci. Podle úřadu tedy jednoznačně nedodržela zadávací podmínky, a její nabídka se tak stala neporovnatelnou s ostatními a měla být vyřazena.

Na rozhodnutí ÚOHS nic nezměnilo ani odvolání k předsedovi ÚOHS Petru Rafajovi. Ten potvrdil správnost rozhodnutí svých pořízených, nezměnil ani pokutu.

Nemocnice Přerov v posledních letech s pomocí hejtmanství a evropských dotací investovala více než 200 milionů korun. V roce 2011 zrekonstruovala ambulantní trakt v pavilonu chirurgických oborů a otevřela novou jednotku dlouhodobé intenzivní péče.

V roce 2012 začala přerovská nemocnice s přestavbou lůžkové části chirurgického pavilonu. Díky stomilionové investici zrekonstruovala všech pět pater s odděleními urologie, traumatologie, ortopedie a chirurgie. V roce 2012 byla také opravena část pavilonu interních oborů včetně lůžkové části interního oddělení.

Nemocnici v Přerově má spolu se zdravotnickými zařízeními v Prostějově a Šternberku v dlouhodobém pronájmu od kraje společnost Agel ocelářského magnáta Tomáše Chrenka, která tyto nemocnice provozuje prostřednictvím Středomoravské nemocniční.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.8 + 41.1) *

Zpět na přehled