Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Olomoucká radnice se brání pokutě 160.000 korun od ÚOHS

Olomoucká radnice se brání pokutě 160.000 korun od ÚOHS

Olomoucká radnice se brání pokutě 160.000 korun od ÚOHS

17.10.2016 10:21, Zdroj: ČTK

Brno - Olomoucká radnice se brání pokutě 160.000 korun za chyby v zakázce na energetické úspory ve svých vzdělávacích zařízeních. Podala k soudu žalobu proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to řekla mluvčí Krajského soudu v Brně Simona Pešková.

Město Olomouc podle úřadu nedodrželo zásadu transparentnosti. Počet firem, které se o zakázku ucházely, omezovalo elektronickým losováním. Před jeho zahájením ale nevyhovělo žádosti jedné z firem o přečíslování zájemců, tedy o náhodnou změnu čísel, kterými byli jednotliví zájemci předem označeni.

"Nevyhovění této žádosti za daných okolností vyvolalo pochybnosti o řádném průběhu losování a znamenalo nedodržení nezbytné podmínky zachování předpokladu transparentnosti losování," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Podle Rafaje postup zadavatele při přidělování pořadových čísel v losování není sice v zákoně výslovně upraven, zadavatel však měl žádosti vyhovět, aby tak vyloučil veškeré pochybnosti. "Úřad ve svém rozhodnutí při ukládání sankce pak přihlédl k tomu, že nemá žádné indicie o přímém či nepřímém úmyslu zadavatele ovlivnit výsledek losování ve prospěch konkrétních zájemců," uvedl Rafaj.

Radnice se už dříve hájila tím, že zakázku pro město zajišťovala společnost Gordion. Radnice po ní pokutu chce vymáhat.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (3.0 + 32.2) *

Zpět na přehled