Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 24. 4. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Olomoucká radnice dostala od ÚOHS pokutu 300.000 korun

Olomoucká radnice dostala od ÚOHS pokutu 300.000 korun

Olomoucká radnice dostala od ÚOHS pokutu 300.000 korun

20.3.2017 16:02, Zdroj: ČTK

Brno - Olomoucká radnice dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 300.000 korun. Je za chyby v zakázce z roku 2011 na rekonstrukci Dolního náměstí. Pokuta je pravomocná, zjistila ČTK z internetové sbírky rozhodnutí ÚOHS. Vyjádření radnice se ČTK pokouší získat.

Zakázku za více než 100 milionů korun vyhrálo sdružení firem Strabag a Horstav Olomouc, které podaly společnou nabídku. Podle úřadu ale firmy nesplnily kvalifikaci. Předseda ÚOHS Petr Rafaj nyní vydal v tomto případu nové rozhodnutí, které je už pravomocné. Změnil část výroku o chybách radnice, pokutu ale nechal ve stejné výši, jakou ji stanovili už dříve jeho podřízení.

"Sankce má působit výchovně a preventivně, má však i represivní charakter, neboť do určité míry napravuje následek porušení právní povinnosti. Domnívám se, že výše uložené pokuty splňuje obě tyto funkce," uvedl Rafaj.

Rekonstrukce Dolního náměstí v Olomouci skončila v roce 2013. Protáhla se mimo jiné díky archeologickému průzkumu. Archeologové našli základy románského kostela z 12. století a kaple svaté Markéty z 15. století. Mezi cenné objevy patří také pohřebiště poblíž Neptunovy kašny. Na výzkumné ploše poblíž morového sloupu našli rovněž kamenné a dřevěné kanálové stoky ze 14. století či celoplošnou dlažbu v několika úrovních od 14. až do 16. století

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

právní expert 21.3.2017 10:58

Pan Rafaj si plete pojmy "represivní" a "reparační", ale budiž...


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.3 + 3.6) *

Zpět na přehled