Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Olomoucká radnice dostala od ÚOHS pokutu 300.000 korun

Olomoucká radnice dostala od ÚOHS pokutu 300.000 korun

Olomoucká radnice dostala od ÚOHS pokutu 300.000 korun

12.3.2014 12:24, Zdroj: ČTK

Brno - Olomoucká radnice dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 300.000 korun. Bez výběrového řízení uzavřela smlouvu o budoucí nájemní smlouvě s firmou Namiro. Rozhodnutí je už pravomocné.

Původním záměrem města bylo pronajmout své pozemky s jejich následným odprodejem za účelem vybudování polyfunkčního parkovacího domu. Poté co radnice vybrala firmu, přehodnotila svůj záměr a firma Namiro přepracovala projekt na vybudování polyfunkčního domu s převahou standardně vybavených kancelářských prostor, které si město chtělo pronajmout.

Město ještě před zahájením výstavby a kolaudací objektu uzavřelo s firmou smlouvu o budoucí nájemní smlouvě. Tento postup byl ale protizákonný.

"Uzavření smlouvy o budoucí nájemní smlouvě a postup zadavatele před jejím uzavřením vykazují všechny znaky veřejné zakázky. Zadavatel měl za pronajaté nebytové prostory zaplatit roční nájem ve výši téměř 22 milionů korun," uvedl Rafaj.

Podle něj radnice ani nepředpokládala vyhlášení zadávacího řízení, protože k provedení stavebních prací zavazovala vybranou firmu smlouva. Výsledkem uzavřené smlouvy tak bude plnění spočívající v provedení stavebních prací odpovídajících potřebám a požadavkům radnice. "Bylo tedy nezbytné, aby zadavatel při zadávání veřejné zakázky postupoval v souladu se zákonem," uvedl Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.4 + 35.4) *

Zpět na přehled