Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Olomouc chce pokutu ÚOHS za zakázku vymáhat po dodavateli

Olomouc chce pokutu ÚOHS za zakázku vymáhat po dodavateli

Olomouc chce pokutu ÚOHS za zakázku vymáhat po dodavateli

22.11.2017 08:54, Zdroj: ČTK

Olomouc - Olomoucká radnice chce pokutu 160.000 korun, kterou jí za chyby v zakázce na energetické úspory ve vzdělávacích zařízeních uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), vymáhat po firmě zajišťující tendr na tuto zakázku. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Radka Štědrá.

Antimonopolní úřad pokutu Olomouci vyměřil loni. Krajský soud v Brně nyní zamítl žalobu radnice, která se už dříve hájila tím, že zakázku pro město zajišťovala společnost Gordion.

"Rozhodnutí (krajského soudu) jsme dosud neobdrželi. Jakmile nám bude doručeno, po poradě s advokátní kanceláří, která v této věci město zastupuje, zvážíme další kroky. Jedním z nich bude určitě i vymáhání škody na společnosti Gordion," uvedla Štědrá.

Město Olomouc podle antimonopolního úřadu nedodrželo zásadu transparentnosti. Počet firem, které se o zakázku ucházely, omezovalo elektronickým losováním. Před jeho zahájením ale nevyhovělo žádosti jedné z firem o přečíslování zájemců, tedy o náhodnou změnu čísel, kterými byli jednotliví zájemci předem označeni.

"Nevyhovění této žádosti za daných okolností vyvolalo pochybnosti o řádném průběhu losování a znamenalo nedodržení nezbytné podmínky zachování předpokladu transparentnosti losování," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Podle Rafaje postup zadavatele při přidělování pořadových čísel v losování není sice v zákoně výslovně upraven, zadavatel však měl žádosti vyhovět, aby tak vyloučil veškeré pochybnosti. "Úřad ve svém rozhodnutí při ukládání sankce pak přihlédl k tomu, že nemá žádné indicie o přímém či nepřímém úmyslu zadavatele ovlivnit výsledek losování ve prospěch konkrétních zájemců," uvedl Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.7 + 5.8) *

Zpět na přehled