Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 25. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Okružní linka MHD ve Valašském Meziříčí změní od neděle trasu

Okružní linka MHD ve Valašském Meziříčí změní od neděle trasu

Okružní linka MHD ve Valašském Meziříčí změní od neděle trasu

7.6.2019 09:33, Zdroj: ČTK

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) - Okružní linka městské hromadné dopravy (MHD) ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku změní od neděle trasu. Autobusy budou nově obousměrně jezdit také přes Zašovskou ulici. Do jízdního řádu navíc přibude zastávka v Šafaříkově ulici naproti mateřské škole, novinkou je i zprovoznění zastávky Koupaliště naproti tenisovým kurtům. ČTK to dnes sdělila Vendula Králová z valašskomeziříčské radnice.

Autobus na lince číslo deset poveze cestující z vlakového nádraží přes ulice Nádražní, Masarykova, Zašovská, Rožnovská, Solární, Kouty, 40. pluku, Šafaříkova, Vsetínská a Sokolská a skončí opět na vlakovém nádraží. "Nově zvolená trasa přes ulici Zašovskou propojí tři páteřní stanoviště MHD, a to vlakové nádraží, autobusové nádraží a stanoviště MHD u náměstí. Šafaříkovou ulicí autobus od zavedení okružní linky projíždí, proto se obsloužení této zastávky přímo nabízí," uvedla referentka radničního odboru komunálních služeb Dagmar Hermannová.

K přemístění zastávky Koupaliště přistoupil odbor komunálních služeb z důvodu nebezpečného a někdy i nemožného otáčení autobusů u zimního stadionu nebo krytého bazénu. "Bezohlední řidiči parkovali na nepovolených místech. To často způsobovalo také zpoždění autobusu. Šoféři nyní nebudou muset nikde zajíždět a otáčet se, ale budou dál pokračovat po trase okružní linky," doplnila Hermannová.

MHD ve Valašském Meziříčí provozuje ČSAD Vsetín, lidem slouží bezplatně. Začátkem listopadu však městu skončí s dopravcem smlouva, novou veřejnou zakázku ale vypsat nemůže, protože zatím nezná přesný rozsah požadovaných služeb. Podle legislativy EU bude mít prodloužení smlouvy od listopadu 2019 do konce roku 2020 za následek částečné zpoplatnění MHD.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.1 + 25.8) *

Zpět na přehled