Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Odvolací soud rozhodne v kauze zmanipulovaných losování

Odvolací soud rozhodne v kauze zmanipulovaných losování

Odvolací soud rozhodne v kauze zmanipulovaných losování

31.1.2019 00:11, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský vrchní soud dnes rozhodne o odvoláních v kauze údajného zmanipulování elektronického losování veřejných zakázek. Čtrnáctka obžalovaných dostala u prvoinstančního soudu podmíněné tresty a vysoké peněžité tresty, státní zástupce požaduje pro většinu z nich vězení. Obžalovaní, mezi nimiž je i spolupracující obviněná z korupční kauzy někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha, se zase domáhají zproštění viny.

Napadený rozsudek tvrdí, že skupina zmanipulovala nebo se pokusila zmanipulovat 11 veřejných zakázek, které byly financované zčásti z dotací Evropské unie a zčásti ze státních dotací. Od ledna do října 2011 údajně ovlivňovala zadávání tendrů upraveným počítačovým programem tak, aby je získaly předem určené obchodní společnosti. Obžalovaní se zodpovídají z dotačního podvodu, ze sjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a větší část z nich také z poškození finančních zájmů EU.

Obžaloba, podle níž vznikla trestnou činností škoda přes 33 milionů korun, se opírá o policejní odposlechy a výpověď Jiřího Pilského, který má postavení spolupracujícího obviněného.

Vrchní soud dnes rozhodne o vině a trestu 13 obžalovaných. Případ čtrnáctého, podnikatele Miroslava Hebkého, vyčlenil kvůli jeho zdravotním problémům do samostatného řízení.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 4, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.0 + 36.5) *

Zpět na přehled