Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Odboráři jednali s Babišem o služebním zákonu a zemědělství

Odboráři jednali s Babišem o služebním zákonu a zemědělství

Odboráři jednali s Babišem o služebním zákonu a zemědělství

17.1.2014 19:46, Zdroj: ČTK

Praha - O služebním zákonu, podpoře zemědělců či situaci v dopravě jednali dnes odpoledne odboráři s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem. Předáci Asociace samostatných odborů (ASO) žádali také to, aby vládní programové prohlášení ještě před hlasováním Sněmovny o důvěře vládě projednala tripartita. ČTK to dnes po schůzce řekl šéf ASO Bohumír Dufek. ASO je druhá největší odborová centrála v zemi, zastřešuje zemědělské, lékařské či vlivné železničářské odbory.

"Jde nám o to, aby se věci řešily. Pokud bude vláda jmenována do konce ledna, chtěli bychom, aby její programové prohlášení projednala do 15. února tripartita," uvedl Dufek. Dodal, že trvá také na tom, aby nový kabinet měl stejně jako předcházející vlády takzvaných sto dní hájení, tedy čas na seznámení se s agendou.

Odboráři na jednání se šéfem ANO, který se má stát vicepremiérem pro ekonomiku a ministrem financí, šli se šesti tématy. Jedním z nich byl služební zákon. Předáci k němu mají výhrady. Žádají, aby komplexní pozměňovací návrh Sněmovně podal její sociální výbor. Tomu předsedá bývalý šéf odborové konfederace Jaroslav Zavadil.

Služební zákon nevyžaduje od ministrů lustrační osvědčení. S jeho získáním by Babiš nyní mohl mít problém. Na Slovensku se soudí kvůli vedení ve svazcích komunistické státní bezpečnosti. Prezident Miloš Zeman podmínil jmenování vlády úspěchem zákona v prvním čtení, tedy tím, že ho poslanci neodmítnou a pošlou ho do dalšího projednávání.

Odboráři dnes s Babišem jednali také o situaci v dopravě, energetické koncepci země, zákonu o veřejných zakázkách a zemědělských dotacích. Podle Dufka by podpora měla směřovat do posílení zaměstnanosti v zemědělství či do živočišné výroby. Šéf ANO vlastní chemicko-potravinářský holding Agrofert.

Podle Dufka bylo dnes setkání přínosné pro obě strany. Dohodly se na dalších jednáních a spolupráci. Babiš se jako předseda jedné ze stran budoucí vlády už v první polovině prosince sešel s vedením největší odborové centrály - Českomoravské konfederace odborových svazů. Shodli se na potřebě lepšího výběru daní i na tom, že by noví ministři měli po svém nástupu ve svých úřadech provést audity.

 

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.1 + 46.7) *

Zpět na přehled