Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ochránci soukromí šetří kauzy Promopro a sledování politiků ABL

Ochránci soukromí šetří kauzy Promopro a sledování politiků ABL

Ochránci soukromí šetří kauzy Promopro a sledování politiků ABL

13.4.2011 17:03, Zdroj: ČTK

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) prošetřuje údajné sledování politiků bezpečnostní agenturou ABL, kterou před vstupem do politiky vedl končící ministr dopravy Vít Bárta (VV). Kvůli podezření z prolomení bankovního tajemství v souvislosti s kauzou sporné vládní zakázky pro firmu PROMOPRO spol. s r.o provádí také kontrolu na ministerstvu financí. Uvedl to dnes předseda úřadu Igor Němec. 
   

 Ministerstvo financí ČTK kontrolu potvrdilo a podle mluvčího Ondřeje Jakoba samozřejmě poskytlo ÚOOÚ všechny potřebné informace a vyjádření, které si úřad vyžádal. 
   

 Němec očekává, že výsledky kontroly by mohly být známy do konce května. "Kontrolu (kauzy ABL) jsme zahájili, i když předpokládám, že bez spolupráce s policií se těžko dá nějakým zásadním zdárným způsobem ukončit," uvedl Němec. 
   

 Policie už před třemi týdny případ údajného sledování bývalé starostky Prahy 11 Marty Šorfové (ODS) a dalších komunálních politiků odložila. Nezjistila, že by přitom byl spáchán trestný čin. Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 4 policejní postup schválilo. 
    

Bárta již dříve uvedl, že agentura žádné objednávky ke sledování politiků nepřijímala a nikoho nediskreditovala. Radnice Prahy 11 byla podle Bárty prověřována v tom smyslu, zda s ní může ABL spojit své jméno. Potom ABL mimo jiné prověřovala různé podněty podezření z korupce a prováděla prý řízené provokace členů radnice. 
   

 Komplikovaná může být i kontrola v případu firmy Promopro, neboť bankovní údaje, jejichž únik je předmětem šetření, později zveřejnil sám zástupce firmy, jak podotkl Němec. V případu, který prověřuje i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, padlo také několik trestních oznámení. Například majitelé firmy podali trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli tomu, že Komerční banka (KB) údajně poskytla nepravdivé údaje o jejich účtu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.9 + 30.7) *

Zpět na přehled