Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Obviněný radní části Brno-střed Švachula nejspíš v radě nezůstane

Obviněný radní části Brno-střed Švachula nejspíš v radě nezůstane

Obviněný radní části Brno-střed Švachula nejspíš v radě nezůstane

13.3.2019 00:26, Zdroj: ČTK

Brno - Radní městské části Brno-střed Jiří Švachula (ANO), jenž je ve vazbě kvůli možnému ovlivňování zakázek na radnici, dnes nejspíš přijde o místo v radě. Pokud nepřijde jeho rezignace, zastupitelstvo ho odvolá. Shodli se na tom zástupci koalice ODS, KDU-ČSL a ANO. Švachulu by mohla nahradit zastupitelka Ludmila Oulehlová (ANO). Hnutí přijde o resort investic, který měl Švachula na starosti.

ANO má mezi 11 radními čtyři lidi, dva jsou místostarostové a dva radní. Oulehlová je v zastupitelstvu a z kandidátní listiny vyplývá, že by měla Švachulu nahradit. Získala také podporu organizací ANO.

Hnutí zároveň na návrh městské a krajské organizace projedná vyloučení Švachuly z hnutí u Švachuly a také Petra Liškutina, vedoucího odboru investic radnice Brna-střed, který je i místostarostou Brna-Ivanovic. Politici ANO vyzvali Švachulu a Liškutina, aby se vzdali mandátu zastupitelů. Zatímco z rady je mohou odvolat zastupitelé městských částí, mandát získali na jméno a musí ho složit sami. Pokud by se mandátu nevzdali, zanikl by jim pouze v případě pravomocného odsouzení k nepodmíněnému trestu. Zánik mandátu vyslovuje zastupitelstvo.

Policie zasahovala na radnici Brno-střed minulý týden. Zajímala se především o zakázky investičního odboru, který spadá pod Švachulu, odbor vedl Liškutin. Devět lidí viní z účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. Pěti lidem, kteří skončili ve vazbě, hrozí 10,5 roku až 16 let vězení. Kromě Švachuly a Liškutina jsou to podnikatelé Petr Kalášek, Pavel Ovčarčin a Lubomír Smolka. Zbylí čtyři obvinění jsou na svobodě.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.5 + 36.3) *

Zpět na přehled