Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Obří ekologickou zakázku vláda schválila před téměř dvěma roky

Obří ekologickou zakázku vláda schválila před téměř dvěma roky

Obří ekologickou zakázku vláda schválila před téměř dvěma roky

3.5.2010 14:50, Zdroj: ČTK

Vláda podmíněně schválila návrh ministerstva financí (MF) na odstranění ekologických škod, které vznikly před rokem 1992, jednou velkou státní zakázkou a zároveň uložila ministru financí a ministru životního projekt doplnit o několik právních upřesnění.

24. listopadu 2008 - Vláda definitivně schválila podmínky státní obří zakázky na odstranění starých ekologických škod v hodnotě kolem 115 miliard korun.

10. února 2009 - Do prvního kola dvoukolového výběrové řízení se přihlásilo šest zájemců: Geosan Group, Marius Pedersen Engineering, Karob z česko-slovenské investiční skupiny J&T, sdružení firem PPF Advisory, Ecosoil Sud, AVE CZ odpadové hospodářství a Dekonta, dále konsorcium Deme Environmental Contractors a Dredging International, a sdružení firem PD-Gruppe - Stavoprogres, které tvořilo P-D Industriegesellschaft a Stavoprogresu Brno.

23. dubna 2009 - MF oznámilo firmy, které postoupily do dalšího kola výběrového řízení, a to Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a společnost Environmental Services, dříve Karob.

11. května 2009 - MF potvrdilo, že všechny tři skupiny, které neuspěly v prvním kole výběrového řízení, se proti vyřazení odvolaly.

17. května 2009 - MF zamítlo odvolání tří uchazečů, kteří neuspěli v prvním kole ekologického tendru.

22. července 2009 - MF prodloužilo na základě žádostí od uchazečů o dva měsíce lhůtu pro podání nabídek v tendru. Lhůta se tak posunula z 13. srpna na 13. října 2009.

5. října 2009 - Vláda schválila ustavení devítičlenné komise, která měla hodnotit nabídky v tendru. Po třech zástupcích mělo v komisi MF, po dvou místech obsadilo ministerstvo životního prostředí a ministerstvo průmyslu a obchodu. Zbytek tvořili představitelé ministerstva spravedlnosti a úřadu vlády. Každý člen komise měl i svého náhradníka.

9. října 2009 - MF podruhé prodloužilo lhůtu pro podání nabídek, tentokrát o 20 dní na 2. listopadu 2009. Důvodem bylo, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nevydal rozhodnutí týkající se návrhů vyloučených zájemců na přezkum rozhodnutí MF o jejich vyloučení ze zadávacího řízení.

12. října 2009 - MF obdrželo stanovisko ÚOHS, který vrátil do hry o stamiliardový byznys konsorcium PPF, když zrušil jeho vyloučení ministerstvem financí. Správní řízení ostatních odvolaných firem ÚOHS zastavil. Ti se později odvolali k šéfovi ÚOHS Petru Rafajovi.

23. října 2009 - MF kvůli vrácení konsorcia PPF do soutěže odsunulo lhůtu pro podání nabídek na rok 2010, datum nebylo stanoveno.

30. října 2010 - MF určilo konečný termín pro podání nabídek v rámci ekologického supertendru na 10. června 2010.

6. listopadu 2009 - Poslanci přijali na návrh lidovců usnesení, ve kterém žádali vládu, aby zastavila přípravu realizace ekologické superzakázky. MF následně pověřilo dvě advokátní kanceláře zpracováním nezávislých právních stanovisek k možnostem zákonným způsobem zadávací řízení zrušit.

12. března 2010 - Vrchní ředitel MF Tomáš Uvíra v Hospodářských novinách uvedl, že termín uzávěrky tendru se posune až na podzim 2010, tedy na dobu, kdy už s velkou pravděpodobností bude zformována nová vláda po květnových parlamentních volbách.

30. dubna 2010 - MF vládě navrhlo, aby státní zakázku na odstranění starých ekologických škod nerušila. V případě takového kroku by státu podle MF hrozily i žaloby od účastníků tendru.

3. května 2010 - Vláda rozhodla, že zakázka na odstranění starých ekologických škod v hodnotě kolem 115 miliard korun bude pokračovat.

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (31.6 + 26.0) *

Zpět na přehled