Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Obrana zadala kritizovanou zakázku po výběrovém řízení

Obrana zadala kritizovanou zakázku po výběrovém řízení

Obrana zadala kritizovanou zakázku po výběrovém řízení

2.11.2011 10:30, Zdroj: ČTK

Zakázku na mediální poradenství zadalo ministerstvo obrany Petru Blažkovi na základě výsledků řádného výběrového řízení. Částku 280.000 korun poradce získal za čtyři měsíce služeb. Úkoly mu nezadával přímo ministr Alexandr Vondra, ale odbor komunikace a propagace jeho úřadu. ČTK to sdělil mluvčí resortu obrany Jan Pejšek. To, že ministr obrany v době rozpočtových škrtů platí statisíce za honoráře pro externího mediálního poradce, uvedl  deník Mladá fronta Dnes (MfD).

Za dva měsíce dostal podle MfD externí analytik ministerstva Blažek na honorářích 280.000 korun. "Spolupráce s mediálním expertem Petrem Blažkem, který má zkušenosti z tištěných médií a prestižní mezinárodní PR agentury, začala v červenci letošního roku a do dnešního dne, tedy za čtyři měsíce, byla realizována v celkové hodnotě 280.000 korun," upřesnil mluvčí obrany Pejšek.

Mluvčí uvedl, že poradce pracoval pro celý resort, nikoli pouze pro ministra Vondru. "Radil nám, jak má obrana komunikovat své nynější aktivity," řekl ČTK Pejšek. Blažek tak například radil, jak mají zástupci Vondrova úřadu v médiích hovořit o plánovaném zmenšování vojenských újezdů nebo o nasazení českých vojáků v Afghánistánu.

Podle mluvčího je poradenství v oblasti komunikace zajištěno na základě výsledků řádného výběrového řízení. "Úkoly Petru Blažkovi zadává odbor komunikace a propagace ministerstva obrany a jeho služby jsou využívány širším vedením resortu obrany," dodal Pejšek.

Deník MfD uvedl, že si ministr Vondra za státní peníze nechal vypracovat třeba analýzu, jak působil v diskusním pořadu České televize. V účtech se podle informací deníku objevují takové položky, jako je například 26.500 korun za "komplexní analýzu vystoupení ministra v Otázkách Václava Moravce na ČT" nebo 43.750 Kč za analýzu Vondrova výkonu v pořadu Hyde park.

"V případě externího poradenství se nejedná o paušální měsíční platby, ale je placena pouze odvedená práce podle počtu vyúčtovaných hodin," uvedl Pejšek. Podle mluvčího dělá Blažek "specifický typ činnosti, který nelze zajistit z interních zdrojů".

Na ministerstvu vnitra ale zpracovávají podle mluvčího Pavla Nováka mediální analýzy pro ministra Jana Kubiceho výhradně lidé z tiskového odboru. Vondra si přitom podobný patnáctičlenný tým platí z rozpočtu ministerstva.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 5, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.7 + 41.5) *

Zpět na přehled