Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Obrana v kauze Nagyová žádá po Kovandovi úhradu škody 125.000 Kč

Obrana v kauze Nagyová žádá po Kovandovi úhradu škody 125.000 Kč

Obrana v kauze Nagyová žádá po Kovandovi úhradu škody 125.000 Kč

10.12.2013 13:55, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo obrany se v kauze obviněné exšéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové (nyní Nečasové) připojilo s nárokem na uhrazení škody 125.000 korun. Peníze by měl zaplatit další obviněný, bývalý ředitel Vojenského zpravodajství (VZ) Milan Kovanda. ČTK to dnes řekl jeho advokát Jiří Matzner, který poprvé po ukončení vyšetřování nahlédl na policii do spisu. Kovanda chtěl škodu zaplatit již dříve, obrana ho ale odkázala na případný soud. Nakonec se s nárokem připojila již do spisu.

Podle Matznera má spis zhruba 3000 stran a obsahuje kromě policejních dokumentů, jako jsou různá usnesení, také znalecké posudky a desítky stran odposlechů.

Advokát prý chtěl kopie řady materiálů, zatím je ale nemá, protože se budou se spisem seznamovat i právníci ostatních obviněných v případu a policie pak bude dokumenty množit zřejmě hromadně.
Kovanda pak podle něj bude chtít část spisu vidět. "Reálně to vidím po Novém roce," naznačil Matzner termín schůzky s klientem.

Částku, kterou nyní požaduje obrana, zaplatilo vojenské zpravodajství agentuře za sledování dvou zaměstnanců Úřadu vlády. Podle policie Kovanda, který je dočasně postaven mimo službu, se svým podřízeným plukovníkem Janem Pohůnkem najali soukromé detektivy na žádost Nagyové.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.7 + 11.8) *

Zpět na přehled