Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Obrana prodává další nemovitosti, nabídne i staré Antonovy

Obrana prodává další nemovitosti, nabídne i staré Antonovy

Obrana prodává další nemovitosti, nabídne i staré Antonovy

14.11.2012 12:12, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo obrany prodává další nemovitosti, které už armáda nepotřebuje. Nabídne 33 položek, součet nejnižších kupních cen činí 149 milionů korun. Začátkem prosince chce také vyhlásit výběrové řízení na prodej čtyř dopravních letounů Antonov 26. Mluvčí ministerstva Jan Pejšek dnes ČTK řekl, že výnos se očekává v desítkách milionů korun.


V případě nemovitostí míří do prodeje budovy a pozemky, které se neprodaly v minulých tendrech, a také nově zařazené reality. U opakovaně nabízených nemovitostí jsou nejnižší prodejní ceny o deset až 15 procent nižší než dřív.

Zájemci se mohou ucházet například o ubytovnu Písek, Vojenskou nemocnici Klatovy, hotelové zařízení Lipno - Hůrka u Lipenské přehrady, budovu garáží v pražských Čimicích a pozemky v pražských Vršovicích a v Českých Budějovicích - Čtyřech Dvorech.

Ministerstvo obrany letos dosud prodalo nemovitosti za 857 milionů korun, do konce roku očekává výnos dalších asi 50 milionů. "Ve srovnání s rokem 2011 tak bude letošní výnos z prodeje o více než 300 milionů korun vyšší," uvedl na ministerském webu ředitel příslušného odboru Josef Lachman.

Výběrové řízení na prodej dopravních Antonovů chce ministerstvo vyhlásit 5. prosince. Antonovy armáda nahradila letouny C-295M CASA. Server iDnes.cz uvedl, že za každý vyřazený stroj by ministerstvo mohlo utržit pět až deset milionů korun. Pejšek ČTK řekl, že letouny mohou koupit i podnikatelé nebo firmy bez licence na obchodování s vojenským materiálem. Nejde totiž o speciální vojenskou techniku.

Ve stejném výběrovém řízení armáda nabídne podle webu také tři tisícovky náhradních dílů na letouny a vrtulníky, optiku, různé pumy a deset milionů malorážkových nábojů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.3 + 7.0) *

Zpět na přehled