Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Obrana nakoupí vojenské "kanady" za 92 milionů korun

Obrana nakoupí vojenské "kanady" za 92 milionů korun

Obrana nakoupí vojenské "kanady" za 92 milionů korun

11.10.2011 15:08, Zdroj: ČTK

Ministerstvo obrany podepsalo smlouvu na dodávku 30.000 párů vojenské obuvi za 92 milionů korun. Zakázka je rozdělena do tří let, letos resort zaplatí přibližně 50 milionů, v následujících dvou letech vynaloží pokaždé 21 milionů korun. ČTK o tom informovala Olga Haladová z tiskové služby ministerstva. Podle obrany mají vojáci nedostatek výstroje, nákup má doplnit armádní sklady.

Téměř dvě třetiny z celkového počtu objednaných vojenských "kanad" má armáda obdržet do letošního prosince. "Polní obuv, zejména v pouštní verzi, je více méně spotřebním zbožím. V některých případech vojáci za půlroční misi v extrémním prostředí v Afghánistánu vystřídají i dva páry,“ zdůvodnil nákup ředitel sekce vyzbrojování Pavel Bulant.

Součástí dodávky je šest různých druhů polních bot, včetně speciální obuvi pro letce. Poprvé prý armáda nakupuje novou, vylepšenou verzi obuvi do pouště. "Je lehčí, vysoce odolná vůči oděru a obrušivosti a prodyšná. Na rozdíl od původních bot neklouže a dobře drží i v kamenitém terénu," uvedl velitel brněnské výstrojní základny Jiří Štirba. Ceny jednotlivých druhů bot se pohybují od 1600 do 3600 korun za pár.

Ministerstvo obrany vyhlásilo soutěž formou otevřeného řízení letos v květnu. Dokumentaci si vyzvedlo 12 firem, nabídku poskytla pouze jedna z nich - Prabos plus a.s. ze Slavičína. Částka, kterou úřad zaplatí za zboží letos, je podle obrany stejná jako při dodávkách v minulých třech letech. Podle Bulanta se cena zakázky po celou dobu jejího trvání nezmění.

Ministr obrany Alexandr Vondra před časem vyhlásil jako jednu ze svých priorit naplnit armádní výstrojní sklady. Resort minulý týden vypsal například veřejnou zakázku na nákup vojenských uniforem. Obrana za nové stejnokroje zaplatí v příštím roce 50 milionů a o rok později dalších 40 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.6 + 4.7) *

Zpět na přehled